PGE Obrót dostarcza dla spółki Krynica Vitamin energię z OZE

25 stycznia 2021, 12:28
wiatraki
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Spółka PGE Obrót z Rzeszowa dostarcza od stycznia br. energię elektryczną jednemu z największych polskich producentów m.in. napojów bezalkoholowych i środków do dezynfekcji, firmie Krynica Vitamin.

Energia ta w 100 proc. pochodzi z OZE – poinformowała w komunikacie PGE Obrót.

Kontrakt na dostawę energii został podpisany na rok. Umowa dotyczy dostawy energii dla zakładu produkcyjnego w miejscowości Dziadkowskie-Folwark. Deklarowany wolumen zakupowy to prawie 10 gigawatogodzin - wielkość pozwalająca zapewnić energię elektryczną dla około 2400 gospodarstw domowych.

Jak podkreślił, cytowany w komunikacie, prezes Krynicy Vitamin Piotr Czachorowski, dbanie o środowisko naturalne jest ważnym aspektem działalności firmy.

„Redukujemy ślad węglowy i stawiamy nasz biznes po zielonej stronie mocy. O tym świadczą inwestycje. W zeszłym roku w zakładzie produkcyjnym zrezygnowaliśmy z używania oleju opałowego, wymieniając piece w kotłowniach na gazowe. Znacząco ograniczyliśmy plastik przy pakowaniu produktów. Ponadto wykorzystujemy butelki PET pochodzące z recyklingu” – wyliczył Czachorowski.

Reklama

Reklama

Podpisując umowę firma skorzystała z oferty specjalnej PGE Obrót „Naturalnie, że energia”. Oferta ta gwarantuje, że energia pochodzi z odnawialnych źródeł energii.

Jak zaznaczył w komunikacie prezes PGE Obrót Robert Choma, zapewnienie klientom firmy dostępu do zielonej energii to jeden z elementów strategii całej Grupy PGE.

„Jako firma odpowiedzialna troszczymy się o środowisko i dajemy naszym klientom możliwość wyboru produktów o ekologicznym charakterze. Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z zielonej energii od PGE Obrót” – powiedział.

Klienci korzystający z oferty gwarantującej pochodzenie energii z OZE otrzymują od PGE Obrót dwa dokumenty: certyfikat potwierdzający zakup w ramach „Naturalnie, że energia” i wskazujący, jaki procent zakupionej energii w danym roku pochodzi z odnawialnych źródeł; certyfikat potwierdzający przekazanie przez PGE Obrót, na rzecz wskazanego w dokumencie odbiorcy końcowego, gwarancji pochodzenia energii wytworzonej z OZE. Dokument uwzględnienia źródła pochodzenia tej energii oraz zakupiony przez klienta wolumen.

Gwarancje pochodzenia wydawane są przez prezesa URE i przekazywane do Rejestru Gwarancji Pochodzenia prowadzonego na Towarowej Giełdzie Energii. Każda gwarancja pochodzenia odpowiada 1 MWh energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnym źródle.

PGE Obrót z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. PGE Obrót obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego i gospodarstw domowych. 

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24