Reklama

Wiadomości

Estońska spółka wybuduje w Polsce osiem farm wiatrowych

Autor. Canva

Estońska spółka Enefit Green wybuduje w Polsce osiem farm wiatrowych. Szacunkowa wartość inwestycji wyniesie ok. 80 mln euro – poinformowała w piątek estońska telewizja ERR.

Enefit Green to notowana na giełdzie spółka zajmująca się energią odnawialną z siedzibą w Tallinie. Firma weszła na giełdę w 2021 roku z 23 proc. udziałów, reszta należy do państwowego przedsiębiorstwa energetycznego Eesti Energia.

Łączna moc ośmiu projektów rozwijanych w Polsce we współpracy z firmą RES Global Investment ma planowo osiągnąć 360 megawatów. Ich budowa rozpocznie się w 2028 roku.

„Enefit Green poszukuje możliwości rozwoju swojej aktywności w dziedzinie energii odnawialnej w Polsce, gdzie działamy od 2019 roku” – skomentował Andres Maasing, członek zarządu Enefit Green.

Czytaj też

Dodał, że firma „jest największym producentem energii wiatrowej w regionie Morza Bałtyckiego, posiadającym szerokie doświadczenie zarówno w użytkowaniu, jak i rozwoju farm wiatrowych”.

Enefit Green zajmowała się dotąd w Polsce rozbudową parków fotowoltaicznych – jeden został ukończony, drugi jest w fazie końcowej. Spółka zarządza też 20 parkami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 27 megawatów.

Poza tym obsługuje farmy wiatrowe na Litwie oraz parki fotowoltaiczne, elektrociepłownię i elektrownię wodną w Estonii. Dodatkowo spółka rozwija kilka parków wiatrowych i fotowoltaicznych we wspomnianych krajach, a także na Łotwie i w Finlandii.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama