Niemiecka minister: ilość gazu słanego Nord Stream 2 powinna być uzależniona o sprawowania Rosji

14 kwietnia 2021, 13:28
48783251826_53f79f9b8c_k
Fot. U.S. Secretary of Defense / Flickr

Wielkość dostaw gazu realizowanych przez rurociąg Nord Stream 2 powinna być uzależniona od postępowania Rosji w przyszłości - oświadczyła Annegret Kramp-Karrenbauer, niemiecka minister obrony narodowej.

Minister wyraziła również gotowość do rozważenia moratorium na budowę Nord Stream 2, zastanawiając się równocześnie, czy na takim etapie zaawansowania prac miałoby to jeszcze sens.

Warto odnotować, że choć oficjalnie niemieckie władze nadal popierają budowę kontrowersyjnej magistrali, to znad Łaby coraz częściej można usłyszeć bardzo krytyczne głosy na jej temat.

Reklama
Reklama

W końcówce marca Peter Beyer, poseł do Bundestagu i koordynator rządu RFN ds. współpracy transatlantyckiej, oświadczył:„Projekt jest poważną przeszkodą dla zresetowania stosunków transatlantyckich. Amerykanie oczekują, że nie tylko zmienimy naszą retorykę, ale także pozwolimy aby za siebie mówiły nasze działania. Dlatego opowiadam się za moratorium na budowę Nord Stream 2”.

Deputowany wezwał również, aby w dyskusjach o Nord Stream 2 uwzględniać również nastroje panujące w USA oraz ich stosunek do projektu. „Silna Europa - tak, izolacja od Stanów Zjednoczonych - nie” - dodał.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Buczacza
niedziela, 18 kwietnia 2021, 17:37

Biedni Niemcy zakiwali się na amen.

HeHe
poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:50

Szamotanina w Waszyngtonie wskazuje jednak na to, że zakiwali się biedni Amerykanie.

BUBA
środa, 14 kwietnia 2021, 19:38

Wiec Niemcy chca za wszelka cene uruchmic Nord Stream2

Tweets Energetyka24