Orlen: produkcja płynu do dezynfekcji w Jedliczu przebiega bez zakłóceń

26 marca 2020, 12:33
PKN Orlen odkupi dwie koncesje łupkowe od Exxon Mobil
Fot. PKN Orlen
Energetyka24
Energetyka24

PKN Orlen zaprzecza jakoby doszło do zakłóceń w produkcji płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie w Jedliczu. Taką informację podała jedna z gazet. 

"Linie produkcyjne Orlen Oil w Jedliczu pracują na pełnych mocach wytwórczych. Produkcja płynu do dezynfekcji rąk trwa bez jakikolwiek zakłóceń, a instalacja jest na bieżąco monitorowana przez wewnętrzne służby techniczne Orlen Oil. Sugerowanie, że PKN Orlen ma jakiekolwiek problemy techniczne z linią produkującą płyn do dezynfekcji jest nieuzasadnione i wprowadza czytelników w błąd" - czytamy w oświadczeniu spółki.

"Kwestia produkcji środków do dezynfekcji jest obecnie szczególnie wrażliwą społecznie kwestią. Przytoczony w publikacji cytat anonimowego informatora, dotyczący rzekomego rozszczelnienia uszczelek na liniach produkcyjnych w związku z użyciem alkoholu w produkcji, stanowi nadużycie i nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym. Pragniemy z całą mocą podkreślić, że linie produkcyjne są w pełni dostosowane do rozlewu produktów zawierających alkohol etylowy i jakiekolwiek spekulacje na ten temat są nieuzasadnione" - dodaje koncern. 

Jednocześnie w odniesieniu do spekulacji zawartych w artykule na portalu wyborcza.pl dotyczących potencjalnej współpracy PKN Orlen ze spółką Boryszew przy produkcji płynu do dezynfekcji rąk, informujemy, że taka współpraca nie ma miejsca. 

Spółka zapewnia, że wypełni planowany cel produkcyjny na marzec tj. 2,5 mln litrów płynu. 

"PKN Orlen ma świadomość, jak ogromne jest zapotrzebowanie na płyn. Przestawienie linii produkujących płyn do spryskiwaczy na produkcję płynu i uruchomienie dystrybucji trwało zaledwie 10 dni. Uruchomiona została druga linia produkcyjna, co oznacza, że płynu będzie więcej. W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 4,5 mln litrów" - deklaruje firma.
 
Na koniec oświadczenia PKN Orlen informuje, że nie wyklucza podjęcia środków prawnych wobec "Gazety Wyborczej", na której łamach ukazała się publikacja sugerująca, że produkcja stanęła. 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Hej
piątek, 27 marca 2020, 14:21

Wszystko ładnie pięknie tylko płynu jak nie było na stacjach tak nie ma

Reklama
Tweets Energetyka24