Reklama

Elektroenergetyka

Obajtek: Budowa elektrowni w Ostrołęce to szansa dla całego regionu

Fot. energaostroleka.pl
Fot. energaostroleka.pl

Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy – powiedział podczas spotkania z pracownikami Energi Daniel Obajtek, prezes spółki. 

Trwa spotkanie Daniela Obajtka w Ostrołęce z pracownikami Grupy Energa. „Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy, ale szansą na rozwój dla całego regionu” – mówił prezes Energa SA. – „Nasze bloki klasy 200 MWe pracujące dziś w Ostrołęce są jednymi z najsprawniejszych w Polsce. Dzięki prowadzonym inwestycjom podnosimy ich sprawność, ograniczamy wpływ na środowisko i wydłużamy czas eksploatacji – dodał.

Energa zakończyła niedawno modernizację ostatniego z trzech bloków Elektrowni Ostrołęka B. Obecnie posiadają one łączną zainstalowaną moc zwiększoną do 681 MW. Ponadto wyposażone są w instalacje produkujące ciepło sieciowe i parę technologiczną dla mieszkańców i odbiorców przemysłowych.

Zobacz także: UOKiK: zgoda na budowę Elektrowni Ostrołęka C przez Eneę i Energę

Prezes Energa SA odniósł się także do zapowiadanych zmian w strukturze Grupy. – „Moim celem jest likwidacja niepotrzebnych etatów kierowniczych i wzmocnienie realnej siły Energi, czyli jej kompetencji energetycznych” – powiedział Daniel Obajtek. – „Efekt synergii jaki przynosi spłaszczanie struktury, już możemy zaobserwować. Widać, że dla efektywnych pracy nie brakuje, dlatego już zatrudniamy m.in. około stu nowych osób do obsługi sieci”.

Dziś o godzinie 16:00 w Urzędzie Miasta Ostrołęki odbędzie się konferencja prasowa Daniela Obajtka, prezesa Energa SA i Janusza Kotowicza, prezydenta Ostrołęki. Na spotkaniu panowie będą omawiać przyszłość regionu i planowane działania Energi w Ostrołęce. 

kn/Energa

Reklama

Komentarze

    Reklama