Prezes PGE GiEK zrezygnował po niecałym tygodniu od powołania na stanowisko

20 lipca 2021, 16:58
840_472_matched__q8epv6_elektrowniaturow-3
Fot. www.pgegiek.pl

Po niecałym tygodniu od powołania, ze stanowiska prezesa spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zrezygnował Krzysztof Kuśmierowski - poinformowała we wtorek rzeczniczka PGE GiEK Sandra Apanasionek.

Krzysztof Kuśmierowski nie jest już prezesem PGE GiEK. Rzeczniczka spółki przypomniała, że sześć dni temu, w środę 14 lipca 2021 roku Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, "w wyniku przeprowadzonego konkursu, wybrała Krzysztofa Kuśmierowskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki".

Reklama
Reklama

"We wtorek 20 lipca 2021 r. Krzysztof Kuśmierowski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu PGE GiEK, będzie jednak pełnił obowiązki do czasu rozstrzygnięcia konkursu na prezesa zarządu spółki. Konkurs zostanie rozpisany zgodnie ze statutem spółki" - podała. 

Przedstawiciele spółki nie będą komentowali okoliczności rezygnacji prezesa - poinformowano. 

30 czerwca Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna odwołała Wiolettę Czemiel–Grzybowską z funkcji prezesa spółki. Wtedy rzeczniczka zapewniła tylko, że "przyczyną odwołania byłej pani prezes nie była sytuacja w Elektrowni Turów" - zaznaczyła trzy tygodnie temu Apanasionek.

Czemiel-Grzybowska została powołana na stanowisko prezesa PGE GiEK w kwietniu 2020 r. Do stycznia 2020 r. była wiceprezesem ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE. Skupia główne aktywa wytwórcze i wydobywcze Grupy PGE - Elektrownie: Bełchatów, Turów, Opole i Dolna Odra oraz kopalnie węgla brunatnego Bełchatów i Turów. 

PGE GiEK jest największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, dostarcza ok. jednej trzeciej krajowego zapotrzebowania. Ma też niemal 90 proc. udział w krajowym wydobyciu węgla brunatnego .(PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
środa, 21 lipca 2021, 18:01

Widać niezłe bagienko no i trafił się Prezes z odrobiną kręgosłupa.

Tweets Energetyka24