Reklama

Portal o energetyce

Minister Siemoniak: plan modernizacji armii zostanie zrealizowany

  • fot. Lockheed Martin

Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak ma nadzieję, że oszczędności budżetowe mają dotyczyć tylko 2013 r., dlatego trzy priorytetowe programy modernizacyjne, wśród których wymienił  obronę powietrzną, zakup śmigłowców, „plan rozwoju Marynarki Wojennej do 2030 r.” nie są zagrożone.Deklaracja została złożona w środę, 7 sierpnia br., gdy minister przebywał w Gdyni, z okazji historycznej wizyty w Polsce szkolnego zespołu japońskich okrętów. Zapytany przez dziennikarza Defence24 „Co zostanie wycięte z planu modernizacji technicznej sił zbrojnych w ramach oszczędności?” minister odpowiedział m.in.:

„Planu nowelizacji budżetu jeszcze nie ma, będzie zapewne w ciągu najbliższych tygodni rozważany przez rząd. Wyrażam tutaj taką nadzieję, że te oszczędności dotyczą tylko roku 2013 w związku z tym te duże,priorytetowe programy modernizacyjne, mam na myśli obronę powietrzną, zapewnienie mobilności wojsk czyli zakup śmigłowców, plan rozwoju marynarki do 2030 roku nie są zagrożone" - podkreślił Minister

Czytaj więcej: MON analizuje zakres cięć w swoim budżecie

Szef MON tłumaczył: Chcemy oszczędzić na inwestycjach, chcemy przesunąć pewne płatności, opóźnić pewne programy, natomiast myślę, że ten szczyt płatności w programach modernizacyjnych przypadający na lata 2015 – 2016 nie jest zagrożony. Więc spokojnie do tego podchodzimy. Bez entuzjazmu oczywiście, bo nikt nie lubi jeśli musi oszczędzać, ale patrzę na to ze spokojem i jestem przekonany o tym że plan modernizacji 2013 – 2022 zrealizujemy.

(MD)

 

Komentarze