Minister Gawęda odwołany

28 marca 2020, 10:29
840_472_matched__q0l7dj_840472matchedpuq5nd840472matchedp2e68b81b4572a71ebd204e9ab1dad167db2ac
Fot. www.adamgaweda.pl
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Premier Mateusz Morawiecki odwołał w piątek Adama Gawędę ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego - poinformowało ministerstwo aktywów.

Adam Gawęda - w poprzedniej kadencji parlamentu senator PiS - był w ówczesnym Ministerstwie Energii wiceministrem.

W wyborach w 2019 r. Adam Gawęda zdobył mandat posła, a po zmianie struktury rządu został sekretarzem stanu w nowoutworzonym Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Alienacja władzy?
sobota, 28 marca 2020, 16:28

Dlaczego służba zdrowia zakaźna nie jest skoszarowana, by chronić ich rodziny??? No i po co stan wyjątkowy, skoro wybory na siłę trzeba robić, prawda?

Elektrownie też!!!
sobota, 28 marca 2020, 16:26

Powiedział chłop prawdę, bo każdy ważny zakład ma OC i plany, a o to zapytano przecież i nic czego nie wiemy nie ujawnił! Górnicy zjeżdżają w windach razem, przebierają się itd. Tłumy ludzi obok siebie, więc oczywiste, że na pół gwizdka kopalnie mogą funkcjonować w trybie skoszarowania. Powiem więcej górnicy jako ostatnia bodajże zorganizowana siła winni wymusić na rządzie realna właściwą, a nie iluzoryczna pomoc dla małych polskich firm, bo inaczej rząd za górników tez się weźmie, bo tak rządzący jak dziś mogą ulec presji likwidacji górnictwa vide RFN US gaz, RUS węgiel ich. WŁADZA MUSI I MA OBOWIĄZEK WSPÓLNOTOWO ZAPŁACIC ODSZKODOWANIE FIRMOM, POMOC,A NIE POZWALAC IM TERAZ UPAŚĆ,BO BĘDZIE DOMINO I HOLOKAUST POLSKICH FIRM I NĘDZA RODZIN NA POCZĄTEK 3- MILIONÓW LUDZI. Myślę, że zdymisjonowany ma zapewnione miękkie lądowanie. Boli tylko, że z uwagi na wojnę polityczna rząd polski nie chce słuchać nawet dobrych głosów opozycji (tej śmiesznej właśnie),a przede wszystkim ludzi na dole zamiast tych obsadników foteli po instytucjach pseudoekonomistów i propagandzistów proPiSowskich. Trzeba zejść na ziemie do właścicieli firm polskich, a nie tylko wśród bankierów, profesorów cwaniaczków i koło big biznesów się kręcić. Na marginesie, mam zdjęcie banneru wyborczego Dudy prezydenta RP nad sklepem właśnie zamkniętym. Oby to nie był symbol parcia na władze zamiast udzielenia pomocy firmom, bo one upadają!!! Za co właściciel sklepiku ma jeść jak ledwo spinał przy takich kosztach swój interes??? Można było jeszcze opcję zero zrobić i każdy bierze ze sklepu jedzenie ile potrzebuje pod wydziałem,a nikt nikomu podczas narodowej kwarantanny nie płaci nikomu. We Francji chorują już członkowie komisji wyborczych i wolontariusze z wyborów municypalnych. Szkoły zagrożone nasze, a potem w czerwcu wybuch epidemii??? Przecież wszyscy jedziemy na jednym wózku! Na marginesie - sprawdzić należy plotkę o preparacji wirusa pod rasę białą czy ludzi starszych. W gospodarce należy sztucznie podtrzymać obrót pieniądza albo go zerowo zatrzymać i zamrozić jego obieg na czas kwarantanny narodowej. Dlaczego zamknięci rozporządzeniem rządu nie dostają przelewów rent specjalnych? Przecież oni musza za cos żyć!!! Mają umrzeć z głodu??? Tymczasem urzędnicy mają idealnie, niektórzy nic nie robią i są suto opłacani jak gdyby nigdy nic!!!? Mamy ten polski rząd czy nie mamy???

Olbracht
sobota, 28 marca 2020, 11:40

O co chodzi? Jaka przyczyna?

Tweets Energetyka24