Reklama

Gaz

"Międzymorze" zablokuje Nord Stream 2? Do koalicji dołącza Chorwacja

Wczoraj w nocy Agencja Reutersa podała informację, że koalicja ośmiu krajów europejskich protestujących przeciwko Nord Stream 2 poszerzyła się o dziewiąte: Chorwację.

Od dłuższego czasu koalicja ośmiu krajów z Europy Środkowo-Wschodniej prowadzi działania mające na celu storpedowanie projektu budowy gazociągu Nord Stream 2. Wcześniej w jej skład wchodziło osiem krajów: Polska, Czechy, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Rumunia i Słowacja. Wczoraj Agencja Reutersa przekazała informację, że do grona tego ma zamiar dołączyć Chorwacja.

Ostatnim działaniem koalicji przeciwko Nord Stream 2 było wysłanie pisma, datowanego na 7 marca do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera. W dokumencie sygnatariusze dowodzili, że projekt ten zagraża europejskiej stabilności politycznej i bezpieczeństwu energetycznemu. Nie jest on również uzasadniony ekonomicznie i ma charakter polityczny.

Nord Stream 2 to planowany gazociąg o przepustowości 55 mld m3 rocznie mający połączyć Rosję i Niemcy przez akwen Morza Bałtyckiego. 

Zobacz także: Amerykanie blokują projekty naftowe na Atlantyku

Zobacz także: Niemcy: Rosja nie odetnie gazu UE. "Wiara zamiast analizy"

Reklama

Komentarze

    Reklama