Kowalski: Jestem zwolennikiem tego, by od bandytów nie kupować surowców

24 września 2019, 11:43

"Wyrokiem ws. OPAL przywracamy praworządność na terenie RFN" - powiedział w rozmowie z Energetyka24.com były wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski, odpowiedzialny za pion prawny inicjujący skargę do TSUE na decyzję Komisji Europejskiej ws. OPAL. Wspomniał on również o skutkach, jakie wyrok niesie dla Polski oraz perspektywach zakupowych gazu.

"Niemiecki regulator i Komisja Europejska pozwoliły zmonopolizować gazociąg OPAL, który jest częścią lądową magistrali Nord Stream. Jest to gazociąg biegnący wzdłuż polsko-niemieckiej granicy. W sytuacji kryzysowej dostawy z kierunku zachodniego do Polski mogłyby być zagrożone" - wyjaśnił znaczenie wyroku TSUE Janusz Kowalski.

"Przywracamy praworządność na terenie Niemiec. Bardzo martwimy się tym, że Niemcy nie przestrzegają prawa UE" - ocenia były wiceprezes PGNiG.

"Jestem zwolennikiem tego, by od bandytów nie kupować surowców. Te pieniądze są potem wykorzystywane na zbrojenia i agresję i w tym zakresie musi być prowadzona jasna polityka. Rząd premier Beaty Szydło i premiera Mateusza Morawieckiego, przy wielkim wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy, realizuje tę politykę, prowadzącą do stworzenia wolnego rynku gazu od 2023 roku" - mówił o przyszłości rynku Janusz Kowalski.

KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Szach mat w jednym ruchu.
środa, 25 września 2019, 13:54

Nie ma jak rosjanie w Polsce uczący kultury?A tak serio napisał to z czym większość Polaków się zgadza!! Oczywiście są wyjątki na tym forum również.No ale czego można wymagać od kogoś kto uważa,że hub gazowy tylko z gazpromem??

Stary Grzyb
środa, 25 września 2019, 11:40

Powiedzmy, że wyrok w sprawie gazociągu OPAL rozpoczyna proces przywracania praworządności w RFN - do osadzenia Schroedera i innych beneficjentów schroederyzacji wciąż jeszcze daleko, ale niewątpliwie jakiś początek został zrobiony. Oczywiście słuszne jest, żeby od bandytów nie kupować surowców, więcej nawet - od bandytów nie należy kupować niczego, bandytów należy trzymać pod lufą. I bardzo dobrze, że Polska intensywnie, skutecznie pracuje nad jednym i drugim (rozbudowa infrastruktury energetycznej wyłączającej Rosję z polskiego miksu energetycznego, stałe umacnianie obecności USA, w tym wojskowej, w Polsce). Tak trzymać i wzmacniać. Przy okazji - szacunek dla pana Janusza Kowalskiego za używanie w przestrzeni publicznej normalnego języka zamiast politpoprawnego bełkotu, i pocieszające, że taki język nie jest z portalu usuwany.

rob ercik
sobota, 28 września 2019, 03:57

Tak, 1 lekarz na 3 tyś mieszkanicow... To w Polsce... poczekajmy na wolny rynek prądu... największym wrogiem naszego kraju to głupota

Xd
środa, 25 września 2019, 07:25

widać nie ma czym zabłysnąć a ma parcie na szkło i widać skuteczna matoda bo jak widać prostactwo się lepiej sprzedaje niż racjonalne myślenie

anda
wtorek, 24 września 2019, 17:58

Rozumiem, że od USA juz nic więcej nie kupimy

@-,-'-
wtorek, 24 września 2019, 23:24

USA nie są bandytą.W przeciwieństwie do Rosji.

Xd
środa, 25 września 2019, 07:19

Poważnie to zapytaj tych w afganistanie iraku syrii i paru innych miejscach

mc.
środa, 25 września 2019, 20:08

Afganistan 1978, Irak wieloletnia współpraca z ZSRR, Syria jest od lat destabilizowana przez Rosję by uniemożliwić powstanie gazociągów i ropociągów z Kataru, AS, Iranu - https://www.energetyka24.com/syryjska-ruletka-ta-wojna-toczy-sie-o-gazociagi-analiza Zresztą, przyczyna ataku na Gruzję była identyczna. Armenia i Azerbejdżan - tylko intensywne działania Rosji nie pozwalają by panował tam pokój. Po co Rosji Naddniestrze ? Itd., itd.

Tweets Energetyka24