Kowal: Myślę, że dla Merkel sankcje USA na Nord Stream 2 są na rękę [WYWIAD]

16 listopada 2020, 14:43

Wydaje mi się, że Angela Merkel nie chce przejść do historii jako kanclerz, która doprowadziła do budowy Nord Stream 2. Mam wrażenie, że naciski USA na ten gazociąg są jej na rękę - mówi w wywiadzie z Jakubem Wiechem minister Paweł Kowal.

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
HeHe
wtorek, 17 listopada 2020, 19:22

Wydaje mi się, że Angela Merkel CHCE przejść do historii jako kanclerz która doprowadziła do budowy Nord Stream 2 a to Kowalowi byłoby na rękę gdyby sankcje USA na ten gazociąg były Angeli Merkel na rękę :)

bender
środa, 18 listopada 2020, 14:49

Nie ma jak opinia specjalisty od polityki niemieckiej. Masz w ogóle jakieś pojęcie kto rządzi w Niemczech i jaka to koalicja, czy swoje prognozy opierasz na paskach z TVP?

HeHe
środa, 18 listopada 2020, 22:54

Nie, nie mam zielonego pojęcia a ponadto niczego w powyższym komentarzu nie "prognozuję". Z pasków DW wiadomo jednak, że wszystkie główne partie polityczne RFN z wyjątkiem die Guenen popierają budowę NS2. Popiera ją także koalicja rządząca czyli CDU/CSU-SPD a przypominam, że okręg wyborczy Angeli Merkel znajduje się w Meklenburg-Vorpommern i obejmuje port Sassnitz-Mukran który Amerykanie planują obłożyć swoimi sankcjami :)

HeHe
środa, 18 listopada 2020, 20:35

Nie, nie mam pojęcia ale wszystkie główne partie polityczne RFN z wyjątkiem die Gruenen popierają budowę NS2. Popiera ją także koalicja rządząca czyli CDU/CSU-SPD i przypominam, że okręg wyborczy Angeli Merkel znajduje się w Meklenburg-Vorpommern i obejmuje port Sassnitz-Mukran który Amerykanie planują obłożyć swoimi sankcjami :)

HeHe
wtorek, 17 listopada 2020, 11:26

Wydaje mi się, że Angela Merkel CHCE przejść do historii jako kanclerz która doprowadziła do budowy Nord Stream 2 a Kowalowi byłoby na rękę gdyby sankcje USA na ten gazociąg były Angeli Merkel na rękę :)

Xd
poniedziałek, 16 listopada 2020, 20:13

Panie kowal jak pokazało życie pana przepowiednie z poprzednich lat delikatnie mówiąc się nie sprawdziły więc nievh pan się zajmie czymś pożytecznym dla kraju np. zbiór jabłek bo stratega czy polityka to z pana już nie będzie

Tweets Energetyka24