Ukraina: Będziemy przyglądać się certyfikacji NS2, liczymy na wsparcie Polski i KE

30 lipca 2021, 16:21
commissioning-equipment-russia-igor-kuznetsov-202009_1apnvsl_small_rgb
Fot. © Nord Stream 2 / Igor Kuznetsov / www.nord-stream2.com

Jeżeli decyzja o certyfikacji Nord Stream 2 zostanie podjęta w tym roku, to na pewno będziemy się od niej odwoływać - poinformował Siergiej Makogon, kierujący pracami tamtejszego operatora.

„Najbardziej negatywny scenariusz dla nas jest taki, że Nord Stream 2 zostanie certyfikowany w tym roku. W takim przypadku od decyzji natychmiast odwoła się Komisja Europejska, polski rząd oraz nasz rząd. I mogą pojawić się pewne ograniczenia w wykorzystywaniu” - powiedział Makogon w wywiadzie.

Reklama
Reklama

Menadżer zwrócił uwagę, że proces certyfikacji wymaga przestrzegania surowych norm, zawartych m.in. w europejskim prawie energetycznym. „Przewiduje on też dodatkowe ograniczenia dla operatora tego gazociągu” - mówił i dodał, że w związku z tym zarówno Ukraina, jak i inne strony, będą na bieżąco monitorować przebieg procedury. „Jest wsparcie ze strony Polski i Komisji Europejskiej, które też zawsze sprzeciwiały się budowie tego gazociągu”.

Makogon jest zdania, że walka z Nord Stream 2 nie została jeszcze ukończona. „O ile dobrze rozumiem, zostały nakreślone kierunki przyszłej współpracy” - kontynuował. Chodzi tutaj o zapewnienia dot. utrzymania tranzytu gazu przez terytorium Ukrainy oraz warunki na jakich będzie funkcjonować nowa magistrala.

KomentarzeLiczba komentarzy: 38
Buczacza
piątek, 6 sierpnia 2021, 14:08

To już chyba ten wiek. Bo jeszcze 2 sprawy. Mój drogi. Kwestionujesz to co prawi pierwszy wśród ludzi zrodzony z burzy? Przecież powinieneś wiedzieć że kraj , którego interesy tak tutaj reprezentujesz. Nie wybacza odmienności intelektualnej! Kto jak kto ale to jako semper fidelis powinieneś wiedzieć. Więc uważaj bo nie ma zmiłuj się. Ani w parkach ani w pobliżu okien. Tym bardziej pijąc herbatę nie będziesz bezpieczny. W kraju twoich marzeń w szczytowym momencie. W tak zwanych procesach pokazowych. To oskarżony musiał udowodnić że nie jest szpiegiem. Gdzie wspomnę że wyrok już dawno zapadł. Więc nie idź w tą stronę. Jeśli stworzyłeś listę. To nie próbuj scedować tego na mnie. Tylko weź to na klatę. Wprawdzie po twojej radosnej twórczości. Wiem, że za dużo wymagać nie mogę. Tym niemniej staraj się.

Balbina
piątek, 6 sierpnia 2021, 16:57

O makkartyzmie tu jest mowa?

Buczacza
wtorek, 3 sierpnia 2021, 22:27

Po kilku tygodniach od ostatniego klapsa wróciło. Wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Czy może o coś bo to na homo sapiens nie wygląda. To nie rosja tylko zsrr i do tego gruzin? I wszyscy inni tylko nie rosjanie. To że pierwszy po bogu twierdzi że rosja to przedłużenie zsrr. I zarazem spadkobierca zsrr to pikuś. Pan pikuś. No cóż czego można się spodziewać po kimś kto podpiera się listą osób kultury. Z których większość odmawiała Polsce prawa do istnienia i zarazem gardziła wszystkim co Polskie a Polakami szczerze gardziła... No czego. Przecież niczego dobrego. Bo o wiedzę i intelekt w tym temacie liczyć nie można. Podobnie jak zwykłą przyzwoitość. To czysta aberracja...

HeHe
czwartek, 5 sierpnia 2021, 11:11

Aby pisać o Rosji, ZSRR i do tego o Gruzinie można mieć wiedzę na poziomie naszej szkoły średniej w czasach socjalizmu ale niestety nie wystarczy poziom wiedzy "pań z magla" który reprezentujesz. Otóż ten "pierwszy po bogu" twierdzi, że współczesna Rosja to spadkobierca zarówno Cesarstwa Rosji jak i ZSRR co podkreśla bywając na cerkiewnych uroczystościach upamiętniających carów Rosji, admirała Kołczaka, generałów Korniłowa, Denikina, Wrangla i innych, na uroczystościach ku czci ofiar masowego ludobójstwa przeprowadzonego na wszystkich narodach ZSRR przez GRUZIŃSKIEGO psychopatę Josifa Wissarionowicza Dżugaszwili "Stalina" a zarazem kultywując pamięć o zwycięstwie armii sowieckiej (czerwonej) nad armiami Niemiec i ich sojuszników. Wszystko to aby "zszyć" porozrywaną i tragiczną historię Cesarstwa Rosji i ZSRR z krótką historią współczesnej Rosji. Nawiązując do powyższego bełkotu będącego wyrazem twojej zwyczajnej galopady "myśli" informuję, że w europejskim świecie kultury na ocenę dzieł rosyjskich mistrzów literatury, muzyki czy baletu nie ma żadnego wpływu fakt mówiący o tym który z nich "odmawiał Polsce prawa do istnienia i zarazem gardził wszystkim co polskie" (przymiotniki po polsku pisze się małą literą). Rosyjscy twórcy otóż są uważani za jądro europejskiej kultury bez względu na powyższe i ten sam punkt widzenia ma zastosowanie do twórców wywodzących się z innych europejskich narodów bez względu na to kim oni gardzili. Skoro jednak uporczywie chrzanisz bzdury o tym, że WIĘKSZOŚĆ ROSYJSKICH TWÓRCÓW MUZYKI, LITERATURY I BALETU "GARDZIŁA WSZYSTKIM CO POLSKIE A POLAKAMI SZCZERZE GARDZIŁA" (styl pisania prezentujesz tragiczny jak zwykle) TO PO PROSTU ICH WYMIEŃ. Przypomnij także wszystkim czytelnikom "Papkinie, lwie północy" kiedyż to marzycielu "kilka tygodni" temu dostałem od ciebie klapsa :)

Buczacza
czwartek, 5 sierpnia 2021, 19:32

Nareszcie wolno bo wolno ale zaskoczyłeś. Niczym dobrobyt w rosji. To cieszy. Tak potwierdzam to do ciebie. Coś ostatnio po (gaspidinie) radio Erewań zamilkło. Wracając do tematu. Musisz mi uwierzyć że już naprawdę nie chcę się śmiać. Przez rok to robiłem. A od pół roku staram się tylko współczuć. To w temacie ludzi kultury. Bo to sztuka taki współczesny socrealizm. Nie wiem czemu ale mam wrażenie że odnajdujesz się b.dobrze. A nawet mógłbyś zostać marszandem. Mój drogi tę listę sam napisałeś i podpisałeś się pod tym. Więc raz w życiu przeczytaj to co napisałeś. Następnie ogarnij to. Dasz radę (chodź mam co do tego wątpliwości). Przy okazji na początku lipca była rocznica wielkiego zwycięstwa nad mongołami wschodu. Kojarzysz? No cóż jestem bardzo dumny z tego faktu. Trochę boli że przeszła bez echa. A ty?

HeHe
czwartek, 5 sierpnia 2021, 23:41

Po pierwsze to ci którzy reprezentują odpowiedni poziom i którzy czytają to co piszesz ty i to co piszę ja dobrze wiedzą z kogo z nas się śmiać a komu współczuć. Proponuję zatem nie być sędzią we własnej sprawie :) Po drugie nie wiem co to jest "gaspidin" i o co chodzi z "gaspidinem" (prawdopodobnie "pojechał" po tobie ktoś inny i nie możesz tego przeżyć co spowodowało, że pomylił ci się ze mną). Po trzecie oto cytat z twojej powyższej twórczości - "No cóż czego można się spodziewać po kimś kto podpiera się listą osób kultury. Z których większość odmawiała Polsce prawa do istnienia i zarazem gardziła wszystkim co Polskie a Polakami szczerze gardziła..." - teraz ty "raz w życiu przeczytaj to co napisałeś" i ODPOWIEDZ (tylko konkretnie i bez bełkotu) bo zakładam, że ktoś NORMALNY i NAWET PRZECIĘTNIE ZORIENTOWANY pisząc iż "WIĘKSZOŚĆ twórców rosyjskiej kultury odmawiała Polsce prawa do istnienia i zarazem gardziła wszystkim co Polskie a Polakami szczerze gardziła" wie O CZYM oraz O KIM PISZE. Proszę zatem WYMIENIĆ tych którzy tak myśleli o Polsce oraz Polakach i UDOWODNIĆ, że to większość rosyjskich twórców kultury :)

Buczacza
piątek, 6 sierpnia 2021, 10:00

No po co te wycieczki. A emocje... Przecież jesteś czołowym (intelektualistą) tego forum. W rodzaju zpp,wiesława,radkiewicza, rokossowskiego ,moczara itd... Jeszcze raz dam ci szansę szukaj wśród piszących.... Taka mała podpowiedź.... To jeśli chodzi o magiczną listę ludzi kultury. Jesteś ewenementem . Jak w latach osiemdziesiątych przekonywano mnie w szkole,że w Katyniu to Niemcy. Bo amunicja niemiecka . To nie wiem czemu ale widzę podobieństwo do .....ie. Kiedyś jak powiedziałem że ostatnią dużą bitwą kaweleryjską była bitwa pod Komarowem. To nauczyciel zachował milczenie. Prawie jak ty. Ha ha dobre nie.. Następnie wyrzucił mnie z klasy. Podobnie jak z NATO. Popraw mnie ale napisałeś że jest zbędne. Pamiętam podobną narrację. Do tego jest agresywne. Nie to co pokojowo nastawione zsrr. Wypisz wymaluj ty.... Więc jak widzę taki serwilizm w kierunku wschodnim. Jak czytam co masz do powiedzenia. Jak argumentujesz. Jak bronisz wszystkiego co kojarzy się z rosją,zsrr a jak trzeba to nawet cesarstwem rosyjskim. To przypominam sobie moje młode lata. I wybacz nie bierz tego do siebie. Głupotę która otaczała mnie i Polskę z każdej strony. Tylko my to mamy za sobą. A ty tam dalej jesteś.... To co w tą bitwą?

HeHe
niedziela, 8 sierpnia 2021, 00:20

PO PIERWSZE - pomijam dziwną uwagę o ZPP, Gomułce, Radkiewiczu, Rokossowskim, Moczarze itd. bo obawiam się, że nikt posługujący się zwykłą logiką nie zorientowałby się w jakim kontekście o nich napisałeś. PO DRUGIE - twierdzę, że nikt posługujący się taką logiką nie zrozumie co wspólnego ma lista twórców rosyjskiej kultury z tym o czym w szkole, w latach '80 ub. wieku (i wcześniej) przekonywano na temat zbrodni w Katyniu oraz na czym w tym wszystkim polega moja rola jako "ewenementu". PO TRZECIE - mnie w latach '70 szczęśliwie nikt nie wyrzucał z klasy kiedy w szkole podstawowej opisywałem okrucieństwa popełniane przez bolszewików w czasie wojny 1919-1921 i mówiłem prawdę o zbrodni popełnionej w Katyniu przez sowietów. Przy okazji - za "arcyzabawne" uważam to, że nauczyciel zachował milczenie na temat bitwy pod Komarowem "prawie jak ja. Ha ha dobre nie" - jest to żart który dzięki swojej "błyskotliwości" godny jest prawie prez. Dudy. PO CZWARTE - faktycznie uważam NATO za relikt Zimnej Wojny który od ok. 15 lat, zgodnie z faktyczną sytuacją polityczno-wojskową powinien zostać zastąpiony przez układ wojskowy tylko krajów europejskich będących członkami UE. PO PIĄTE cytat - "Do tego jest agresywne. Nie to co pokojowo nastawione zsrr. Wypisz wymaluj ty" - informuję, że ZSRR nie istnieje od 1991 roku a pokojowe i agresywne było dokładnie w tym samym stopniu co USA. PO SZÓSTE - nasz serwilizm wobec Moskwy w czasach socjalizmu został zastąpiony przez serwilizm wobec Waszyngtonu i co jest najgorsze, o ile serwilizm wobec ZSRR został nam narzucony przez armię sowiecką to serwilizm wobec USA został nam narzucony przez nasze własne "POLYTYCZNE ELYTY" oraz wybacz i nie bierz tego do siebie ale głupota która otaczała mnie oraz Polskę za socjalizmu ma się świetnie i wcale, ale to wcale nie mamy jej za sobą a ty (Ii tacy jak ty) dalej w niej jesteś .... To co z tą listą? :)

Buczacza
niedziela, 8 sierpnia 2021, 19:03

Już zwracałem na to uwagę. Masz brzydki zwyczaj przepisywać całych zdań po kimś. I umieszczania w swoich wypowiedziach. To kwestia wieku ? Czy może przyzwyczajenia ? A może jedno i drugie... Mylisz lata! Podawałem lata w szkole podstawowej z przebojami na historii. I to w korespondencji z tobą.. Znowu problemy z pamięcią.... Co biorąc pod uwagę z tym , że regularnie odwiedzałeś zsrr już w latach 70-tych... A to z kolei twoja wypowiedź daje dużo do myślenia... Bo niby kto w Polsce w latach 70 mógł regularnie gdzieś wyjeżdżać... Ciekawe co? 2 razy zwróciłem uwagę że łatwo oddzielasz zsrr od rosji? Jednocześnie publikując w ciągu swojej aktywności na tym forum. Tysiące kom. złotych twoich kom. i tak wszystkie sprowadzają się do obrony wszystkiego co rosyjskie. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale kwestionujesz wybory Polaków i Polski? Mój drogi w 89 cała ideologia,cała historia całe kłamstwo propaganda itd. Takich jak ty wiesz gdzie wylądowała..... Przyjmij to do wiadomości. Będzie ci łatwiej. Na koniec jeszcze raz. Nie będę udawał mam niezły ubaw. Kto z twojej listy. No kto mój ty intelektualisto z akademii dzierzyńskiego... Jak jesteś oderwany od rzeczywistości. Przy okazji wiesz, że cała korespondencja elektron. wychodząca i przychodzącą do rosji putina jest inwigilowania. To prawie jak w zsrr. A ludzi nie wygodnych dla władzy. Dalej się likwiduje. A przeciętny rosjanin jak nic nie miał tak dalej nie ma. To sztuka napisać że rosja putina to zupełnie inny wymiar.... Po raz 3 współczuję ci z całego serca....

Buczacza
czwartek, 5 sierpnia 2021, 18:34

No nareszcie cieszę się że zaskoczyłeś. Mój ty Polaku i patrioto. Bo coś ostatnio zamilkłeś. Po wstawce o gaspidinie ? Przy okazji brakowalo mi naszych dysput o bitwach. Prawie bym zapomniał początek lipca 1610 pamiętasz?

Karl Frank
poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 00:21

Alez dla Europy Zachodniej Ukraina nie ma znaczenia zwlaszcza po tym jak ja USA olaly

zbroz
sobota, 31 lipca 2021, 09:45

Tylko tyle wam zostało, mozecie się dalej tylko i wyłącznie przyglądać

Wolodia
niedziela, 1 sierpnia 2021, 23:13

Damy radę. Spokojnie. My dostawy gazu mamy zawinione a Niemce szybko się na Rosji przejadą.

HeHe
wtorek, 3 sierpnia 2021, 23:06

ZSRR dostarczało ropę i gaz do RFN od końca lat '60 . Potem to samo robiła Rosja i Niemcy nie "przejechali się" ani na ZSRR ani na Rosji. Dlaczego teraz mieliby się przejechać? Jeszcze jedno - co to znaczy "My dostawy gazu mamy ZAWINIONE"?

Z gor Alp
sobota, 31 lipca 2021, 07:30

Jak utrudnicie NS2 to Europa zachodnia zacznie brac od Rosji LGN na ktorym sie zarabia lepiej niz na niecieklym. Tranzyt ukrainski i jamalski mozecie juz zapomniec. A statkow z gazem nie zatrzymacie

Tweets Energetyka24