Transformacja energetyczna wymaga rewolucji technologicznej

30 września 2021, 14:34
3516885888_f553252f0b_b
Fot. Jan Krutisch / Flickr

„Rewolucja, która nas czeka, powoduje, ze firmy które maja zapewnić energię potrzebują nowych rozwiązań” - przekonuje Karol Wolff Dyrektor w Biurze Strategii PKN Orlen.

 „Technolgoie, które zapewniają nam dziś energię wymyślone zostały w XIX wieku, kiedy na świecie żyło 2,5 mld osób” - kontynuował. W opinii dyrektora dziś stoimy nie tylko przed wyzwaniem związanym z zapewnieniem dostępu do energii 10 miliardom ludzi - w perspektywie najbliższych dekad - ale również z uczynieniem w tego w sposób możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska. 

Reklama
Reklama

„To jest postawa, która budowała strategię grupy Orlen. Rok temu ogłosiliśmy, że w perspektywie 2050 r. chcemy osiągnąć neutralność klimatyczną. Pokazaliśmy też wskaźniki, jakie zamierzamy osiągnąć” - mówił. „Duży nacisk kładziemy na energetykę, która ma być niskoemisyjna, stabailna i innowacyjna” - dodał.

Dyrektor Wolff wymienił w tym kontekście przede wszystkim offshore, ale także potrzebne do stabilizacji OZE źródła gazowe. „Patrzymy w przyszłość, mówimy o biznesach, które należy rozwijać, aby po 2030 aktywnie uczestniczyć w procesie transformacji. Mam tu na myśli głównie wodór i paliwa alternatywne (…) To są rzeczy, które musimy wdrażać nie tylko w naszej firmie, ale i Polsce oraz Europie Środkowej, aby sprostać celom, które przed nami stoją” - podsumował przedstawiciel Orlenu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24