Prezydent: będziemy mieli pełną dywersyfikację źródeł dostaw energii

29 czerwca 2020, 14:06
duda rypin tt
Fot. Twitter/DUDA2020

- Będziemy mieli gazociąg z szelfu norweskiego poprzez Danię, czyli Baltic Pipe do Polski, będziemy mieli pełną dywersyfikację źródeł dostaw – mówił podczas wiecu w Rypinie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda podczas wiecu w Rypinie połączył bezpieczeństwo energetyczne z ideą budowania silnego państwa. "Ja wierzę w to, że te 5 następnych lat jest w stanie dalej bardzo wiele zmienić w naszym kraju, jeszcze go wzmocnić. Ja marzę o tym, żeby Polska była taka jak mówił kiedyś prezydent Lech Kaczyński. Znacie państwo doskonale te słowa - żeby zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo, żeby było polskie państwo które dumne jest wyprostowane i które umie ochronić słabszych, daje wsparcie a nie musi bać się silnych" – mówił prezydent.

"Jakie są tego przykłady proszę państwa a choćby i rozwijanie naszego bezpieczeństwa energetycznego, które mam nadzieję będziemy w stanie zaoferować także innym poprzez to, że zbudowaliśmy gazoport w Świnoujściu, poprzez to że będziemy mieli drugi w Gdańsku bo rozbudowujemy porty w Gdańsku, w Gdyni, w Szczecinie. To są też wielkie inwestycje, że będziemy mieli gazociąg z szelfu norweskiego poprzez Danie, czyli Baltic Pipe do Polski, że będziemy mieli pełną dywersyfikację źródeł dostaw, że dzisiaj współpracujemy z różnymi dostawcami gazu - z Kataru ze Stanów Zjednoczonych, że mamy świetne relacje gospodarcze ze Stanami zjednoczonymi. Wielcy światowi amerykańscy inwestorzy miliardy dolarów chcą inwestować w Polsce, bo Polska jest bezpieczna. Tak, jestem z tego dumny. Cieszę się ogromnie, dziękuję za to poparcie bo ja taką właśnie Polskę chcę dalej budować" - podkreślił Andrzej Duda.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich urzędująca głowa państwa uzyskała 43,67% głosów, kandydat PO Rafał Trzaskowski – 30,34%, Szymon Hołownia – 13,85%, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak 6,75%, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz 2,37% a Robert Biedroń 2,21%. Pozostali kandydaci nie zdobyli więcej niż 1%.

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
rob ercik
wtorek, 30 czerwca 2020, 13:20

Patrząc na wymianę z USA to wynik dla Polski jest wybitnie Niekorzystny. Robimy tam tylko zakupy ... Jeżeli to ma zwiększyć nasz dobrobyt i bezpieczeństwo to życzę powodzenia

najszybszy rosyjski zegarek
wtorek, 30 czerwca 2020, 16:52

W UE też robimy tylko zakupy.

rob ercik
wtorek, 30 czerwca 2020, 19:14

W UE mamy dodatni bilans

tut
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 16:52

Pełnej dywersyfikacji to mieć nie będziemy. No chyba że polska postanowi utrzymać dostawy z Rosji. Inna sprawa czy ma to więcej czy mniej sensu.

czytelnik D24
wtorek, 30 czerwca 2020, 12:40

Nie ma to sensu bo jeśli spojrzeć na to szerzej to pieniądze które wydamy w Rosji pójdą na rozbudowę armii. Efektem tego sami będziemy musieli ponosić dodatkowe koszty rozbudowy własnej armii. Zresztą Lenin doskonale podsumował to co Rosjanie robią po dzień dzisiejszy mówiąc że "kapitaliści sprzedadzą nam sznurek na którym ich powiesimy" I to powinno zamknąć wszelkie dyskusje nt robienia interesów z Rosjanami.

HeHe
wtorek, 30 czerwca 2020, 18:51

Włodzimierz Iljicz Uljanow "Lenin" w roku 1917 zakończył na 74 lata istnienie Rosji jako podmiotu prawa międzynarodowego a rozpoczął byt państwowy Związku Radzieckiego. Miejsce wyprowadzania tego typu porównań jest więc w lamusie historii. Przykładem w tej mierze powinno być dla nas pragmatyczne podejście naszych unijnych partnerów ze szczególnym uwzględnieniem Węgier i ich doskonałych kontaktów gospodarczych z Rosją a to właśnie powinno zamknąć wszelkie dyskusje na temat wątpliwości co do sensu robienia interesów z Rosjanami.

Tweets Energetyka24