KGHM wsparł szpital w Głogowie

22 czerwca 2020, 14:36
840_472_matched__q69bx4_840472matchedphrl1t840472matchedpch4mu1200660matchedp0ygzff096957d7de99d8bae8b486dd69aa07a
Fot. www.kghm.com.pl
Energetyka24
Energetyka24

Cyfrowy aparat RTG i mammograf z osprzętem służą mieszkańcom Zagłębia Miedziowego – Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. dofinansowała zakupy sprzętu dla Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Dziś oficjalnie otwarto nowoczesną placówkę.

- Dobre wyniki pozwalają się dzielić i wspierać lokalne inicjatywy w Zagłębiu Miedziowym. Bezpieczeństwo i zdrowie to dla ludzi sprawy najważniejsze i właśnie takie projekty zyskują przychylność Fundacji. Spółka, w tym specyficznym czasie utrzymuje produkcję i nie zwalnia tempa. Również, jeśli chodzi o projekty społeczne na Dolnym Śląsku – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W latach 2019 - 2020 Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazała Głogowskiemu Szpitalowi Powiatowemu ponad 1 mln zł dofinansowania.

- Prawidłowa diagnostyka wpływa na cały proces leczenia, dlatego sprzęt medyczny dobrej jakości jest niezbędny w szpitalach. Wsparcie dla placówki w Głogowie doskonale wpisuje się w misję Fundacji, która działa m.in. dla lokalnych społeczności. Tak powinno wyglądać działanie i tak powinien funkcjonować biznes odpowiedzialny społecznie - mówił Jarosław Twardowski, Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. 

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym przeszło gruntowną modernizację. Wieloetapowa inwestycja dobiegła końca i została oddana do użytku. Prace pochłonęły ponad 4 mln zł. Dodatkowo szpital finansowo wsparła Fundacja KGHM. 

Mieszkańcy Powiatu Głogowskiego i nie tylko skorzystają z nowoczesnego sprzętu medycznego dofinansowanego m.in. przez Fundację KGHM Polska Miedź S.A. W Centrum wykonywanych jest średnio 45 tys. zdjęć rocznie zarówno dla pacjentów szpitala, jak i pacjentów ambulatoryjnych i komercyjnych. Teraz personel ma do dyspozycji cyfrowy aparat RTG i mammograf. (KGHM) 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Laczkowski
wtorek, 23 czerwca 2020, 17:09

Szkoda tylko, że taki gest przejdzie bez echa, a większość pewnie nawet nie będzie wiedzieć, że to państwowa spółka czyli praktycznie rzecz biorąc, to państwo wspiera szpital. Potem bezczelnie powiedzą, że rząd nie daje kasy na szpitale. Otóż nie.

Tweets Energetyka24