Haga wprowadza zakaz reklamowania samochodów benzynowych

11 października 2021, 09:12
Zrzut ekranu (13)
Fot. Canva
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Rada Miasta Hagi jako pierwsza w Holandii przegłosowała zakaz reklamowania samochodów benzynowych i samolotów na wiatach tramwajowych i autobusowych.

Wniosek w tej sprawie wniosła na forum rady Partia na rzecz Zwierząt (PvdD). Dzięki poparciu pozostałych partii z lewej strony został on przyjęty większością głosów.

Za opowiedziały się Partia Pracy (PvdA), Zieloni (GL), Partia Socjalistyczna (SP) oraz Islamscy Demokraci. Przeciwko głosowali liberałowie (VVD) oraz chadecy (CDA).

„Zakazujemy reklamowania palenia papierosów, a samochody benzynowe niszczą naszą planetę” – argumentował radny Robert Barker z PvdD.

Barker powiedział dziennikowi „De Volkskrant”, że jego partia zainspirowała się postulatami Greenpeace. Organizacja wezwała ostatnio do zakazania wszelkich reklam produktów kopalnych w Unii Europejskiej.

Na szczeblu krajowym w Holandii obowiązuje obecnie jedynie zakaz reklamy tytoniu i e-papierosów. Istnieją także ograniczenia dotyczące reklamowania alkoholu, hazardu i produktów finansowych.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
mex
poniedziałek, 11 października 2021, 12:35

Greenpeace, znowu dajecie się wypowiadać niemieckiemu lobbingowi na rzecz wszystkich zwierząt poza granicami niemiec.

Kowalskiadam154
poniedziałek, 11 października 2021, 12:15

Widać że ekologizm jest groźny i niebezpieczny jak każda lewicowa ideologia

Eter
wtorek, 12 października 2021, 19:38

Towarzysze z Hagi zawsze w awangardzie. To niesamowite jak socjalizm nienawidzi indywidualnego transportu spalinowego. Tak było 50 lat temu i tak jest obecnie.

Tweets Energetyka24