Grupa Azoty wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie

3 listopada 2020, 15:31
840_472_matched__pe7ooy_840472matchedp0yhctac652ce21a390859921b14256cccbbbc
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Na mocy ustaleń pomiędzy Grupą Azoty a Ministerstwem Aktywów Państwowych, spółka wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie przy ul. Focha. Docelowo znajdzie się w nim 150 łóżek dla pacjentów zmagających się z COVID-19.

W Grupie Azoty został powołany zespół pod nadzorem Wiceprezesa Zarządu Grupy Azoty S.A. dr. Grzegorza Kądzielawskiego, który we współpracy z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą oraz wybranym szpitalem patronackim ustala szczegóły dotyczące funkcjonowania szpitala.

- Epidemia, z którą nam wszystkim przyszło się mierzyć, wymaga od nas konkretnych i szybkich działań. Tak właśnie zareagowaliśmy w marcu i kwietniu br., gdy wszystkie nasze kluczowe spółki przekazały łącznie 3 mln 200 tys. zł na walkę z koronawirusem. Tak jest również dzisiaj, gdy rozpoczynamy działania związane z budową szpitala tymczasowego – mówi Mariusz Grab, p.o. Prezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.

Rozpoczęcie prac związanych z budową szpitala zaplanowane jest na poniedziałek, 2 listopada.

- Jesteśmy obecnie na etapie ustalania dokładnego harmonogramu prac, jest to duże wyzwanie, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś uda nam się rozpocząć pierwsze prace na terenie Hali Cracovia. Na bieżąco będziemy informować o poszczególnych etapach powstawania szpitala, a przede wszystkim o planowanym terminie uruchomienia placówki – mówi dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.

Niezależnie od budowy szpitala tymczasowego, w Grupie Azoty S.A. procedowane są obecnie kolejne darowizny, których celem będzie pomoc w walce z epidemią.

Warto przypomnieć, że oprócz przekazanych środków finansowych, spółki Grupy Azoty aktywnie wykorzystują również dostępne technologie, pozwalające produkować środki minimalizujące ryzyko infekcji. Można tu wymienić przekazanie filamentów na rzecz inicjatyw związanych z produkcją środków ochrony w technologii druku 3D, produkcję „bezpiecznych rękawiczek” czy płynu dezynfekcyjnego. Dodatkowo Grupa Azoty użyczyła placówkom służby zdrowia samochody osobowe do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów. Aktualnie uzgadniane są szczegóły dotyczące użyczenia kolejnych samochodów.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
rob ercik
wtorek, 3 listopada 2020, 16:53

Naprawdę zaskakujące. Grupa Azoty ma kompetencje w budowie szpitali, WP nie .... Przepraszam ale do czego to nasze wojsko służy? Do wydawaniu miliardów USD w USA na bezużyteczny zlom i straszenia FR?

Michigan
środa, 4 listopada 2020, 11:03

A kto ma wybudować jak nie spółki skarbu państwa? Co w tym złego jasne, że wynajmą specjalistyczne firmy. Dają organizacje i kasę. Są w tym skuteczne.

totuś
sobota, 7 listopada 2020, 00:37

a czy w krakowie sa dwa puste szpitale ,

Tweets Energetyka24