• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Zmiany w Radzie Nadzorczej KGHM Polska Miedź

Fot. KGHM
Fot. KGHM

Akcjonariusze Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź podjęli w piątek uchwałę o odwołaniu z funkcji członka Rady Nadzorczej KGHM Leszka Banaszaka. Na jego miejsce powołano Katarzynę Lewandowską.

Wniosek o zmiany w radzie nadzorczej miedziowej spółki złożył przedstawiciel Skarbu Państwa.

Akcjonariusze Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia podjęli uchwałę o odwołaniu Banaszaka oraz uchwałę o powołaniu Lewandowskiej do składu Rady Nadzorczej.

Katarzyna Lewandowska jest obecnie pracownikiem Ministerstwa Aktywów Państwowych; jest dyrektorem Departamentu Nadzoru II w tym resorcie. Zasiadała do tej pory w radach nadzorczych m.in. Grupy Lotos, PZU czy BOŚ.

W trakcie obradującego w piątek w Lubinie walnego zgromadzenia akcjonariuszy KGHM podjęto również m.in. uchwałę o przekazaniu całości zysku za 2019 r. (ponad 1 mld 263 mln) na kapitał zapasowy spółki. Podjęto też uchwałę w sprawie przyjęcia „Polityki Wynagrodzeń Członków Zarządu i Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A.” oraz uchwałę zarządu dot. zmiany „Statutu KGHM Polska Miedź Spółka Akcyjna z siedzibą w Lubinie”.

Nie podjęto zaś uchwały dot. zmian w statucie spółki, który projekt zgłosił Skarb Państwa. Do podjęcia uchwał dotyczących zmian w statucie spółki potrzebne jest 3/4 głosów akcjonariuszy biorących udział w głosowaniu.

Źródło:
PAP
  • KGHM

Komentarze