Reklama

Wiadomości

Premier uderza w orzeczenie ws. Turowa. „To bezprawie”

Premier Mateusz Morawiecki w Berlinie
Fot. Fot. Twitter.com/Piotr Muller

To bezprawie i jawne uderzenie w polski interes - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w środę w czasie wizyty w kopalni węgla brunatnego Turów. Jak dodał, wyroku, który nie bierze pod uwagę interesu Polaków wykonywać nie trzeba.

"Nie trzeba wykonywać wyroku, bo wyrok sądu, który nie bierze pod uwagę interesu Polaków, a bierze pod uwagę interes obcych to bezprawie" - powiedział Morawiecki.

Jak stwierdził, wyrok, który "nie bierze pod uwagę dostaw prądu do żłobków, szpitali, szkół to bezprawie".

"Jeśli tylko wyborcy pozwolą w październiku, to nie pozwolimy zamknąć tej kopalni" - dodał premier. "Jesteśmy opiekunami, jesteśmy protektorami polskiego górnictwa" - oświadczył.

Czytaj też

Szef rządu stwierdził, że "jakoś nie słychać głosów ze strony PO". "Oni mają wiadomo jaką politykę, oni mają politykę niemiecką. Taką, jaką sobie życzą Niemcy, to już teraz bardzo wyraźnie widać" - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Jak powiedział szef rządu, PO chce zamknięcia tej kopalni, zamknięcia tej elektrowni. "Tak jak dwa lata temu. A my na to nie pozwolimy" - oświadczył.

"Możecie mnie, nasz rząd, obóz Prawa i Sprawiedliwości trzymać z słowo. To jest nasza jednoznaczna obietnica - i od niej nigdy nie odstąpimy" - zapewnił premier Morawiecki.

Źródło:PAP

Komentarze