Reklama

Górnictwo

Szczepienia w USA wspierają notowania miedzi

Fot. NIH Image Gallery / Flickr
Fot. NIH Image Gallery / Flickr

Na giełdzie metali LME w Londynie miedź zwyżkuje w ostatnim dniu handlu w tym tygodniu. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej o 0,7 proc. - po 8.856,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź drożeje o 1,41 proc. do 4,0340 USD za funt.

Inwestorzy liczą na wzrost popytu na metale przemysłowe w Chinach. Do tego w USA postępuje akcja szczepień na Covid-19, co może wesprzeć popyt.

Prezydent USA Joe Biden ogłosił w czwartek nowy cel na pierwsze sto dni swojego urzędowania w Białym Domu - 200 milionów wykonanych szczepień przeciw koronawirusowi.

Reklama
Reklama

Wcześniej Biden obiecywał 100 milionów szczepień w 100 dni prezydentury. Cel ten został już jednak osiągnięty 19 marca, w 58. dniu jego urzędowania. 

Analitycy wskazują też, że ożywienie gospodarcze w USA wygląda na ten moment pozytywnie, ponieważ najnowsze dane z rynku pracy pokazały większy od spodziewanego tygodniowy spadek liczby nowych bezrobotnych. 

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME straciła 198 USD, czyli 2,2 proc., cena jej wyniosła 8.780,00 USD za tonę. To najmocniejszy spadek notowań metalu od 9 marca.(PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama