• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Rynek miedzi oczekuje na działania USA ws. Chin

Fot. Pixabay / ilustracyjne
Fot. Pixabay / ilustracyjne

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie jest wyceniana niemal bez zmian. Metal w transakcjach 3-miesięcznych na LME w Londynie drożeje o 1 dolara do 5.752,00 USD/t - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź zyskuje 0,2 proc. do 2,6005 USD za funt.

Na rynkach trwa oczekiwanie na reakcje po tym, gdy w czwartek chiński rząd zapowiedział, że Chiny będą zmuszone podjąć konieczne środki odwetowe, jeśli USA zrealizują swoje zapowiedzi oclenia kolejnych chińskich towarów wartych 300 mld dolarów rocznie. Władze Chin wskazały też, że groźby celne ze strony USA są sprzeczne z wcześniejszymi obietnicami Waszyngtonu. 

Do tego Chiny chcą, aby USA nie mieszały się w sprawy związane z protestami w Hongkongu i pozostawiły to do rozwiązania chińskim władzom. 

Tymczasem rosną zapasy miedzi w Londynie - zwiększyły się one o 11 proc. do 302.750 ton. To najmocniejszy wzrost zapasów tego metalu od miesiąca. 

Analitycy Goldman Sachs Group Inc. oceniają, że jest potencjał do odbicia cen miedzi, a globalni inwestorzy mają zbyt pesymistyczne poglądy co do perspektyw gospodarczych na świecie.  

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 14 USD do 5.751,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:
PAP

Komentarze