Reklama

Górnictwo

Rosja chce obejść embargo na węgiel, niestety Zachód dał jej na to czas

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Rosyjskie władze poszukują sposobu na ominięcie zachodnich sankcji. Wicepremier Nowak oświadczył, że rozważanym rozwiązaniem w tym kontekście jest przekierowanie części dostaw m.in. do Azji.

Reklama

W ramach piątego pakietu sankcji UE przeciwko reżimowi zapowiedziano wprowadzenie zakazu sprowadzania rosyjskiego węgla. Niestety, jak wiele razy w przeszłości, także i tym razem, okazało się, że przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach.

Reklama

Przyjęcie czteromiesięcznego okresu przejściowego oznacza, że Moskwa otrzymała po pierwsze bardzo dużo czasu na przygotowanie się, a po wtóre, że może nadal współfinansować w ten sposób zbrodnie dokonywane na Ukrainie.

Czytaj też

Poszukiwanie nowych odbiorców surowca zapowiedział już wicepremier Aleksander Nowak: „Są takie możliwości, wszystko zależy od logistyki, od kosztów. Możliwe jest również dostarczanie węgla do regionu Azji i Pacyfiku poprzez te porty morskie, które są niedociążone” - powiedział dziennikarzom polityk, pytany o możliwość przekierowania dostaw.

Reklama

Dodał również, że wolne przepustowości są także w portach nad Morzem Czarnym i Bałtykiem, ale „jeśli nie będą chcieli kupować, wykorzystają to inne rynki”.

Reklama

Komentarze

    Reklama