Reklama

Górnictwo

Powstała Rada Medyczna KGHM

Fot. KGHM
Fot. KGHM

Wspieranie działań na rzecz zdrowia pracowników KGHM, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz woj. dolnośląskiego - to zadania nowo powołanej Rady Medycznej KGHM Polska Miedź - poinformowała spółka. Pierwsze posiedzenie Rady odbyło się we wtorek.

Spółka w komunikacie poinformowała, że we wtorek w warszawskiej siedzibie KGHM odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Medycznej KGHM Polska Miedź S.A. W jej składzie znaleźli się lekarze, naukowcy i przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM - w sumie 12 osób.

"Rada ma za zadanie wspierać i inicjować wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego" - czytamy w komunikacie.

Jak przekazano, rada ma pomagać w wypracowaniu rocznych i wieloletnich porozumień z gminami i powiatami Zagłębia Miedziowego. Ponadto, ma działać na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania.

"Liczymy, że tak szeroki skład Rady Medycznej pozwoli nam na prowadzenie merytorycznej i wyczerpującej debaty dotyczącej zagadnień związanych z problematyką zdrowia naszych pracowników i mieszkańców regionu" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes ds. rozwoju KGHM Adam Bugajczuk, który przewodniczył obradom.

Do udziału w pracach Rady Medycznej zaproszeni zostali również naukowcy z ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia.

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama