Reklama

Górnictwo

Notowania miedzi na LME wahają się

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie wahają się w wąskim przedziale. Inwestorzy analizują wsparcie fiskalne dla amerykańskiej gospodarki i rozwój pandemii, która przybiera na sile w wielu kluczowych gospodarkach na świecie. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych zyskuje 0,2 proc. wobec 7.785,50 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zniżkuje o 0,34 proc. do 3,5590 USD za funt.

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła w poniedziałek ustawę zwiększającą kwotę bezpośredniego wsparcia dla każdego kwalifikującego się Amerykanina w dobie koronawirusa z 600 do 2.000 USD.

Przewiduje się, że Senat będzie nad nią głosował we wtorek.

Projekt tej ustawy powstał po podpisaniu w niedzielę przez prezydenta Donalda Trumpa ustawy o pomocy związanej z koronawirusem, która była wynegocjowana przez Demokratów i Republikanów i przewidywała wyasygnowanie 600 USD pomocy dla każdej kwalifikującej się do niej, w związku z pandemią, osoby.

Prezydent Trump - podpisując ją - uznał jednak tę kwotę za zbyt niską i zażądał podwyższenia jej do 2.000 USD.

Tymczasem inwestorzy nadal śledzą informacje dotyczące wprowadzania szczepionki na Covid-19, a globalna sytuacja pandemiczna nadal się pogarsza - nowa odmiana koronawirusa, wykryta w W.Brytanii, jest też już m.in. w USA, Niemczech, Francji i Szwajcarii. 

Metale bazowe cieszą się zainteresowaniem inwestorów pod koniec roku w nadziei, że wprowadzanie szczepionek na koronawirusa rozbudzi mocniej światową gospodarkę w 2021 r. 

18 grudnia miedź na LME była wyceniana po 7.985 USD za tonę - na zakończenie sesji - najwyżej od lutego 2013 r.(PAP Biznes)

Źródło:PAP

Komentarze