Reklama

Górnictwo

Morawiecki: Oby złota produkowanego przez KGHM nie wystarczyło na medale dla polskich sportowców

Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr

Życzyłbym sobie, żeby złota produkowanego przez KGHM nie wystarczyło na krążki, które wkrótce będziecie zdobywać - powiedział do sportowców premier Mateusz Morawiecki, uczestniczący w inauguracji programu stypendialnego KGHM „Miedziane rywalizacje”.

Spotkanie odbywające się na PGE Narodowym otworzył prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. Podkreślił on, że jest to przedsięwzięcie unikatowe, realizowane wspólnie z polskim rządem. 

„Takie wartości jak odwaga i pracowitość są uniwersalne zarówno dla biznesu, jak i dla sportu. Są ważne także dla nas, jako KGHM - dzięki temu, że tacy są nasi pracownicy jesteśmy w stanie poprawiać wyniki i dzielić się tym co wypracowujemy z tymi, którzy podzielają te wartości, osiągają sukcesy, a w efekcie dają nam wiele radości” - kontynuował prezes miedziowego giganta.

Marcin Chludziński wyraził również radość, że inicjatywa wspierana przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Witolda Bańkę zaowocowała uruchomieniem programu stypendialnego. 

„Cieszę się, że polski sport jest zauważany przez polskie firmy oraz że tworzą one takie programy” - rozpoczął swoje przemówienie premier Mateusz Morawiecki.

Premier wyraził nadzieję, że dzięki wsparciu ze strony KGHM wyłowione zostaną kolejne talenty. „Sport jest jednym z kluczowych obszarów życia społecznego. Sport, jak mało która dziedzina jednoczy - a my potrzebujemy dzisiaj tej jedności (…) Kiedy wygrywają nasi sportowcy, to niezależnie od barw politycznych wszyscy się cieszymy” - kontynuował.

„Absolutnie jasnym jest dla mnie, że państwo sportowcy jesteście najlepszymi ambasadorami Polski za granicą. Mamy bardzo dobrych dyplomatów, ale czasami sportowiec osiągają sukcesy jest skuteczniejszy, bo rozsławia imię Polski we wszystkich zakątkach globu” - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier przytoczył również cytat jednego ze swoich ulubionych piłkarzy, Davida Beckhama, który mówił, że osiąganie wielkich celów wiąże się z trzema kwestiami: pracą, pracą i jeszcze raz pracą. „Życzyłbym sobie, żeby złota produkowanego przez KGHM nie wystarczyło na krążki, które wkrótce będziecie państwo zdobywać. Chciałbym, żeby ta Wasza legendarna pracowitość stała się podstawą sukcesu” - dodał.

Podczas konferencji głos zabrał także minister sportu i turystyki Witold Bańka. „Chcemy zapewnić naszym sportowcom pełen komfort przygotowań do zawodów” - mówił. Dodał, że dzięki takim programom jak „Miedziane rywalizacje”, jak i wsparciu ze strony ministerstwa, właśnie ten cel jest realizowany.

Reklama

Komentarze

    Reklama