Reklama

Górnictwo

Miedziowy potentat zwiększył produkcję

Fot. www.codelco.com / Flickr
Fot. www.codelco.com / Flickr

Na giełdzie metali LME w Londynie miedź drożeje. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej wobec 8.915,50 USD za tonę notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,86 proc. do 4,0895 USD za funt.

Koncern Codelco, największy na świecie producent miedzi, ma dla traderów na rynku miedzi kilka uspokajających informacji. Nie muszą się oni niepokoić, że pandemia Covid-19 w Chile wpłynie na zakłócenia w dostawach miedzi z tego kraju. 

"Zdecydowanie nie" - zapewnił Juan Benavides z Codelco, zapytany, czy zaostrzenie ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 w Chile mogłoby zakłócić działalność tej firmy lub dostawy miedzi.

Reklama
Reklama

Koncernowi Codelco udało się w I kwartale 2021 nawet zwiększyć produkcję miedzi w Chile pomimo nasilenia infekcji koronawirusem. "Jak dotąd w tym roku w Chile mamy wzrost produkcji" - powiedział Benavides. 

Chilijskie kopalnie miedzi, które dostarczają 1/4 globalnej podaży miedzi, utrzymały wysoki poziom produkcji dzięki wprowadzeniu pracy zmianowej, testowaniu górników i odłożeniu w czasie nieistotnych dla produkcji miedzi działań. 

Na zakończenie środowej sesji miedź na LME staniała o 132 USD do 8.916 USD za tonę, ale dzień wcześniej zyskała aż 257 USD, czyli 2,9 proc. (PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama