Reklama

Górnictwo

Miedź w Londynie na stabilnym poziomie

Fot. Energetyka24 / ilustracyjne
Fot. Energetyka24 / ilustracyjne

Miedź na LME jest na stabilnym poziomie, ale do wzrostów notowań metalu na razie nie ma warunków. Miedź jest wyceniana na LME w transakcjach 3-miesięcznych w pobliżu notowanych w środę na zamknięciu sesji 5.787,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź tanieje o 0,15 proc. do 2,6080 USD za funt. 

Z Chin dochodzą kolejne sygnały, że tamtejsza gospodarka spowalnia, a to kładzie się cieniem na perspektywy dla globalnego wzrostu gospodarczego.

We wrześniu słabo było z chińskim przemysłem i sprzedażą detaliczną - pogarszają się wskaźniki w handlu, ceny fabryczne i zaufanie wśród małych firm. 

Do tego dołączyły niepokojąco słabe dane PMI dla przemysłu m.in. z Niemiec, Francji i Japonii. Produkcja w Japonii skurczyła się w najmocniejszym tempie od 7 miesięcy, a dane PMI w Niemiec i Francji były poniżej szacunków.  

To negatywnie wpływa na nastroje globalnych inwestorów i nie zachęca do angażowania się na rynkach, w tym m.in. na giełdach metali.

We wtorek indeks metali LMEX, który monitoruje sześć metali przemysłowych, w tym miedź, zamknął się na najniższym poziomie od 3 września.  

"Zazwyczaj rynki towarowe są nieco przytłumione w IV kwartale każdego roku" - wskazują analitycy Macquarie Group w nocie. 

"Jednak w tym roku zanika również większa aktywność gospodarcza w wielu głównych światowych gospodarkach" - dodają. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 7 USD do 5.787 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama