Reklama

Górnictwo

Miedź na LME w Londynie zyskuje

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie zyskuje. Na świecie podejmowane są działania mające pobudzić wzrost gospodarczy w czasie walki z epidemią koronawirusa. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana wyżej o 0,6 proc. wobec 5.684,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,5 proc. do 2,5985 USD za funt. 

W środę Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu opowiedziała się za wydzieleniem 8,3 mld USD na walkę z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Ustawę skierowano teraz do Senatu, który zajmie się nią w najbliższym czasie. 

Oczekuje się, że do końca tygodnia ustawa trafi na biurko prezydenta USA Donalda Trumpa, aby mógł ją podpisać.

O wydzielenie środków budżetowych na walkę z koronawirusem zwrócił się do Kongresu Biały Dom.

Z kolei bank centralny Kanady podjął decyzję o obniżeniu głównej stopy procentowej o 50 pb do 1,25 proc., aby wesprzeć gospodarkę. Bank ocenił, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi "materialny negatywny szok" dla perspektyw kanadyjskiej i globalnej gospodarki. 

Inwestorzy spodziewają się też działań chińskich władz w celu wsparcia tamtejszej gospodarki walczącej z epidemią koronawirusa. 

"Perspektywy dla rynków metali poprawiły się z powodu oczekiwań stymulowania chińskiej gospodarki, w połączeniu z luzowaniem monetarnym przez banki centralne na świecie" - piszą w nocie analitycy Jinrui Futures Co. 

"Globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa, z regionem wysokiego ryzyka w UE, może wpłynąć na ograniczenie wzrostów cen miedzi" - dodają. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 18 USD do 5.684,00 USD za tonę.(PAP Biznes)

Źródło:PAP

Komentarze