• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Miedź na LME w Londynie zyskuje

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie zyskuje w piątek, ale ten tydzień na razie zalicza ze spadkiem notowań o 0,2 proc. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniany po 5.749,00 USD za tonę, wyżej o 0,4 proc. - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zniżkuje o 0,52 proc. do 2,5825 USD za funt. 

Wśród inwestorów nie słabną obawy o rozwój epidemii koronawirusa w Chinach. W prowincji Hubei wykryto w czwartek 411 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to wzrost w porównaniu z dniem poprzednim.

W środę liczba potwierdzonych nowych przypadków zakażenia w tej prowincji wyniosła 349. Łączna liczba zarażonych w Hubei wzrosła do 62.442 

Wcześniej władze wyrażały nadzieję, że tendencja spadkowa zakażeń, obserwowana w ciągu ostatnich trzech dni, może oznaczać, że szczyt zachorowań już minął. 

Do czwartku liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Hubei wyniosła 2.144. Oznacza to wzrost o 115 ofiar w porównaniu z poprzednim dniem. 

"Nadal mamy ciosy dla gospodarki Chin ze strony koronawirusa, a na rynkach rośnie nadwyżka w podaży metali" - dodaje. 

International Copper Study Group podała, że na rynku miedzi nadwyżka tego metalu w listopadzie 2019 wyniosła 33 tys. ton wobec deficytu w październiku w wysokości 15 tys. ton. 

W sytuacji, gdy w ostatnich tygodniach aktywność przemysłowa w Chinach spadła można spodziewać się dalszego mocnego wzrostu zapasów miedzi - wskazują analitycy.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 42 USD do 5.728,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:
PAP

Komentarze