Reklama

Górnictwo

Miedź na LME w Londynie tanieje - w tle epidemia koronawirusa

Fot. Krzysztof Belczyński / Flickr
Fot. Krzysztof Belczyński / Flickr

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie tanieje. Na rynkach słabnie optymizm co do globalnego stymulowania gospodarek, a koronawirus z Chin dalej się rozprzestrzenia. 

Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana niżej o 0,4 proc. wobec 5.674,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,3 proc. do 2,5645 USD za funt. 

Ceny metali przemysłowych rosły na początku tygodnia wspierane przez skoordynowane działania banków centralnych i władz fiskalnych na świecie w celu zaradzenia szybko rosnącym stratom gospodarczym spowodowanym przez epidemię koronawirusa.

Traderzy na rynkach miedzi chcieliby jednak wiedzieć, czy decydenci polityczni mogą zrobić więcej, aby pobudzić globalną gospodarkę.

"Wybuch epidemii koronawirusa staje się coraz większym wyzwaniem dla cyklicznego globalnego ożywienia i najprawdopodobniej je opóźni, albo ograniczy" - oceniają ekonomiści Firch Solutions. 

Fitch obniżył swoją prognozę wzrostu globalnego PKB w 2020 r. do 2,6 proc. z 2,7 proc. 

Eksperci Fitch oceniają, że biorąc pod uwagę tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa i powodowane przez niego zakłócenia gospodarcze, a także ryzyka dla krajów, które mają słabe systemy opieki medycznej, rośnie ryzyko dla globalnej prognozy wzrostu gospodarczego. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 10 USD do 5.674,00 USD za tonę.(PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama