• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Miedź w Londynie i Nowym Jorku bardzo mocno tanieje

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie bardzo mocno tanieje. Silne spadki notowań metalu są też w N.Jorku. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana niżej o 1,5 proc. - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 2,14 proc. do 2,5175 USD za funt. 

Na rynkach są coraz większe obawy w zwiazku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, co negatywnie wpływa na popyt. 

Z powodu epidemii koronawirusa Covid-19 do tej pory w Chinach kontynentalnych wirusem zakażone zostały 78.824 osoby, spośród których 2.788 zmarło. 

Koronawirus rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów, w których przypadki śmiertelne odnotowano m.in. w Iranie (26), w Korei Południowej (13), we Włoszech (17) i w Japonii (8). W sumie na świecie zakażonych jest ponad 83 tys. ludzi. 

W Chinach osłabła aktywność gospodarcza, co powoduje negatywne skutki m.in. na rynkach metali bazowych. Prawdopodobnie operacje zostaną stopniowo przywrócowe w ciągu II kwartału, gdy branże będą stopniowo uruchamiane.

Czołowe chińskie stowarzyszenie przemysłu metali wezwało chińskie władze do zakupu metali od hut, by złagodzić presję rosnących zapasów metali w czasie wybuchu epidemii koronawirusa. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 54 USD do 5.616,00 USD za tonę.(PAP Biznes)

Komentarze