Reklama

Górnictwo

Miedź na giełdzie metali w Londynie lekko drożeje

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie lekko drożeje. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych zyskuje 0,1 proc. wobec 6.184,00 USD za tonę. Na rynkach trwa oczekiwanie na podpisanie I fazy umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź drożeje o 0,3 proc. do 2,8100 USD za funt. 

Traderzy czekają na planowane w przyszłym tygodniu podpisanie umowy handlowej, a chińskie Ministerstwo Handlu potwierdziło w czwartek, że główny negocjator handlowy Chin wicepremier Liu He podpisze za kilka dni wstępną umowę handlową USA-Chiny.  

"Liu odwiedzi Waszyngton 13-15 stycznia" - wskazał rzecznik resortu Gao Feng. Dodał, że zespoły negocjacyjne z obu stron pozostają w ścisłym kontakcie na temat konkretnych ustaleń dotyczących podpisania umowy. 

31 grudnia 2019 r. prezydent USA Donald Trump podał, że 15 stycznia w Białym Domu odbędzie się oficjalne podpisanie umowy handlowej „pierwszej fazy”. Trump dodał wtedy, że podpisze umowę w wysokiej rangi przedstawicielem władz Chin. 

Wstępna umowa zakłada m.in. rezygnację z wprowadzenia zapowiedzianych przez Waszyngton ceł, zmniejszenie niektórych innych taryf oraz zwiększenie importu amerykańskich produktów rolnych, energii i towarów przemysłowych oraz usług do Chin o co najmniej 200 mld dolarów w ciągu następnych dwóch lat, przy jednoczesnym rozwiązaniu niektórych sporów dotyczących własności intelektualnej.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 2 USD i kosztowała na zamknięciu handlu 6.180,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama