Reklama

Górnictwo

Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie odrobiła wcześniejsze straty i drożeje po zapewnieniach Iranu, że nie chce wojny. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych zyskuje 0,4 proc. wobec 6.149,00 USD za tonę, zanotowanych podczas zakończenia poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź drożeje o 0,13 proc. do 2,7970 USD za funt.

Nastroje na globalnych rynkach pogorszyły się po tym, gdy w nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. 

Irańska Gwardia Rewolucyjna poinformowała ze swej strony, że baza lotnicza i inne obiekty zostały "całkowicie zniszczone", a sam atak na "bazy okupowane przez Amerykanów" został uwieńczony pełnym sukcesem". 

Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif po ataku Iranu na cele USA w Iraku zapewnił jednak, że Iran nie dąży ani do eskalacji sytuacji, ani do wojny. Zastrzegł też na Twitterze, że Iran będzie się bronił przed każdą agresją. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 10 USD i kosztowała na zamknięciu handlu 6.149,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama