Reklama

Górnictwo

Miedź drożeje po nowych danych na temat pandemii w Chinach

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ceny miedzi na giełdzie w Londynie zwyżkują, powiększając odbicie z tegorocznego minimum, po sygnałach, że epidemia Covid-19 w Chinach może słabnąć, a to pobudzi popyt m.in. na metale przemysłowe. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych jest po 9.322,50 USD za tonę, wyżej o 0,9 proc. - informują maklerzy.

Reklama

Na Comex miedź zyskuje 0,97 proc. i jest po 4,2320 USD za funt.

Reklama

W Chinach widać stabilizację sytuacji epidemicznej. W 25-milionowym Szanghaju, który objęty jest blokadami od 6 tygodni, nie zgłoszono żadnych nowych zakażeń koronawirusem wśród szerszej społeczności już 3. dzień z rzędu, co może spowodować stopniowe znoszenie restrykcji nałożonych przez władze na mieszkańców tego miasta.

Inwestorzy pozytywnie reagują też na niedawną obniżkę przez bank centralny Chin oprocentowania kredytów hipotecznych dla kupujących domy po raz pierwszy.

Reklama

Czytaj też

"Wraz z łagodnieniem sytuacji epidemicznej w Szanghaju i przy polityce banku centralnego - w celu stymulowania +pobijanego+ chińskiego sektora nieruchomości - na rynkach rosną oczekiwania na stabilny wzrost gospodarczy w Chinach, które są największym odbiorcą metali bazowych na świecie" - piszą w rynkowej nocie analitycy Citic Futures Co. 

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zyskała 80 USD do 9.238 USD za tonę,

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama