Reklama

Górnictwo

KGHM odporny na koronawirusa. Pandemia bez większego wpływu na wyniki

Fot.: KGHM
Fot.: KGHM

Jak poinformowała spółka KGHM, pandemia koronawirusa nie miała znaczącego wpływu na wyniki produkcyjne i sprzedażowe w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Według informacji przekazanych przez spółkę, w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku zarówno produkcja jak i sprzedaż KGHM Polska Miedź S.A. kształtowała się na poziomie, albo nawet powyżej wielkości założonych w budżecie na ten okres. Szczególnie dobre wyniki w produkcji miedzi i złota zanotowano w Sierra Gorda.

Jedynie KGHM International LTD nie wukonało budżetu.

Wszystko to odbywało się pomimo trudnych warunków spowodowanych pandemią koronawirusa. Covid-19 nie przeszkodził jednak KGHM w osiagnięciu wyników podobnych lub wyższych w porównaniu do tych z analogicznego okresu 2019 roku.

„Pandemia koronawirusa nie miała znaczącego wpływu na wyniki produkcyjne Grupy.
W związku z sytuacją zagrożenia COVID-19 spółki Grupy KGHM podejmują działania prewencyjne, mające na celu ograniczenie ryzyka wystąpienia wirusa wśród pracowników własnych oraz podwykonawców, a tym samym ryzyka związanego z potencjalną koniecznością ograniczenia produkcji na skutek ewentualnego czasowego zatrzymania produkcji” - poinformował KGHM.

  • KGHM

Komentarze