Reklama

Górnictwo

KGHM o przyszłych liderach branży wydobywczej

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Wymiana pokoleniowa w branży wydobywczej musi postępować tak płynnie, jak sztafeta dobrze zgranego zespołu - inaczej sektor może popaść w głębokie tarapaty. O wyzwaniach związanych z tą kwestią mówił na tegorocznym Forum Ekonomicznym Marcin Chludziński, prezes KGHM SA.

„Nasza strategia zakłada, że tylko zmienność jest niezmienna” - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes spółki Marcin Chludziński, opowiadając o podejściu jego firmy do warunków na światowych rynkach. Podkreślił on, że KGHM jest elastyczny i w każdym nadchodzącym wyzwaniu widzi szansę na zwiększenie zysków.

Takie funkcjonowanie firmy możliwe jest dzięki sprawnej kadrze, zasilanej bieżącym strumieniem nowych pracowników, którzy sprawnie wchodziliby w tryby pracy zespołowej. W wybraniu tych najlepszych pomóc mają realizowane przez KGHM programy współpracy z uczelniami oraz Szkoła Przywództwa „Przewodnicy”. W jej ramach gruba studentów i absolwentów bierze udział w cyklu wykładów i warsztatów przygotowujących ich do przyszłej pracy w biznesie i administracji.

Reklama

Komentarze

    Reklama