Reklama

Górnictwo

KGHM drugim producentem srebra na świecie

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

KGHM Polska Miedź jest drugim na świecie producentem srebra - podała w środę wieczorem w komunikacie spółka powołując się na raport Word Silver Survey 2020.

W ubiegłym roku KGHM wyprodukował 1417 ton srebra. To rekordowy wynik i wyższy o 18 proc. niż w roku 2018.

W raporcie Word Silver Survey 2020 wskazano, że KGHM jest drugim producentem srebra na świecie. W podsumowaniu uznano też, że zakłady KGHM w Polsce to największa kopalnia srebra na świecie – podała w środę w komunikacie miedziowa spółka.

Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A., podkreślił, że dobry wynik KGHM to efekt „konsekwentnych działań i sprawnego zarządzania”. „Postawiliśmy na realizację strategii i zdecydowanie poprawiliśmy parametry produkcji. Pokazujemy, że polski przemysł ma ogromny potencjał. Brawa należą się kadrze i całej załodze KGHM, dzięki której osiąganie takich sukcesów jest możliwe” – powiedział Chludziński cytowany w komunikacie.

Jak wskazano, KGHM od lat zajmuje wysoką pozycję w światowej czołówce największych producentów srebra na świecie. Srebro produkowane przez spółkę z Lubina trafia przede wszystkim do Wielkiej Brytanii, USA i Belgii. Spółka sprzedaje ten szlachetny metal w postaci gąsek oraz granulatu i jest jednym z największych producentów srebra metalicznego.

„Metal w postaci gąsek jest zarejestrowany pod marką KGHM HG i posiada certyfikat rejestracji na nowojorskiej Giełdzie Handlowej COMEX oraz certyfikaty Dobrej Dostawy, wystawione przez London Bullion Market Association” - podano.

Srebro w postaci granulatu trafia do fabryk, zaś w formie gąsek przede wszystkim do instytucji finansowych.

Srebro produkowane jest w należącej do KGHM Hucie Miedzi Głogów. W tamtejszym Wydziale Metali Szlachetnych z rudy miedzi odzyskiwane są cenne metale szlachetne – srebro, złoto i selen techniczny.

Źródło:PAP
  • KGHM
Reklama

Komentarze

    Reklama