Reklama

Górnictwo

Górnicy jadą do Warszawy. „Mobilizujmy wszystkich Ślązaków!”

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Polscy górnicy organizują wyjazd do Warszawy, gdzie chcą protestować przeciwko polityce rządu.   „Mobilizujmy się nie tylko górnicy ale także i wszyscy którzy są związani z przemysłem, firmy około górnicze, hutników i wszystkich Ślązaków” - nawołują.

Za organizację wydarzenia, która odbywa się za pośrednictwem portalu Facebook, odpowiada Brać Górnicza, popularny fanpage publikujący materiały dotyczące przemysłu wydobywczego.

„My Bracia Górnicy w tym ciężkim dla naszego państwa okresie postanowiliśmy działać solidarnie z przedsiębiorcami, wspomagając ich na można śmiało to powiedzieć polu walki. To ostatni dzwonek dla nas w obliczu upadłości naszego Polskiego dobra jakim jest przemysł wydobywczy musimy działać powyżej podziałami” - piszą organizatorzy.

Protestujący chcą pojechać do Warszawy z postulatami zmniejszenia opodatkowania branży wydobywczej, prawdziwej restrukturyzacji górnictwa oraz odmrażania polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa.

Organizatorzy zastrzegają jednak, że wyjazd będzie uzależniony od liczby chętnych. „Jeżeli nie zbierze nas się co najmniej tysiąc osób nie róbmy sobie wstydu i nie wychodźmy nawet z domów” - piszą.

Komentarze