Górnictwo

Chludziński: Polska może stać się liderem ekonomicznym Europy

Fot. KGHM
Fot. KGHM

Polska może stać się liderem ekonomicznym Europy - powiedział Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński na Forum Wizja Rozwoju.

Już po raz trzeci przedstawiciele świata ekonomii i biznesu spotkali się podczas Forum Wizja Rozwoju. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się w dniach 24 – 25 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a jej tłem były skutki pandemii dla krajowej ekonomii.

Prelegenci wymienili się m.in. doświadczeniami biznesowymi i sposobami na bezpieczne i skuteczne funkcjonowanie firm w rzeczywistości „covidowej”

Dzień po dniu toczymy bitwę. Walczymy o zdolność do produkcji, o zdolność do działania. Zważywszy na to, że ceny miedzi znacznie się polepszyły w drugim kwartale, to makroekonomia pod koniec tego drugiego kwartału nam sprzyjała. Byliśmy w stanie utrzymać produkcję, więc można powiedzieć, że zrealizowaliśmy nasze plany, jeśli chodzi o pierwsze półrocze. Plany, które założyliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii – zarówno jeśli chodzi o wynik finansowy, EBIDTĘ, jak i o skalę produkcji czy sprzedaż. Sytuacja „covidowa” nam nie zagroziła, co nie znaczy, że jest ona stabilna. Mamy świadomość zagrożenia. – powiedział Prezes KGHM Marcin Chludziński.

Prezes miedziowego giganta uczestniczył w panelu pt. Kluczowe czynniki dla rozwoju polskiej gospodarki. Jakim krajem będziemy w 2050 roku? W rozmowie towarzyszyli mu: Patrycja Klarecka – Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej PKN ORLEN S.A., Włodzimierz Kocon – Wiceprezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Paweł Jan Majewski – Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. Dyskusję moderował Piotr Świąc – dziennikarz Telewizji Polskiej, oddział w Gdańsku.

jw/FWR mat prasowe

  • KGHM

Komentarze