Reklama

Górnictwo

Ceny miedzi na LME rosną po przemówieniu prezesa FED

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ceny miedzi na giełdzie metali LME rosną - środowe przemówienie prezesa FED J. Powella utwierdziło rynki w nadziejach na obniżki stóp proc. w USA.

Podczas poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 118 USD do 5.940 USD/t. To największa zwyżka ceny w tym roku. 

Po ostatnim posiedzeniu FOMC niepewności związane z napięciami handlowymi oraz obawami o światowy wzrost nadal miały negatywny wpływ na perspektywy wzrostu gospodarki USA - wynika z tekstu wystąpienia prezesa FED Jerome Powell, które wygłosił przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA. 

"Wielu uczestników posiedzeń FOMC stwierdziło, że argumenty za prowadzeniem bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej uległy wzmocnieniu" - dodał Powell. 

Prezes FED podtrzymał tym samym stanowisko z ostatniego posiedzenia FED, z którego protokół został opublikowany w środę. "Wielu bankierów oceniło, że w najbliższym czasie uzasadniona byłaby dodatkowa akomodacja w polityce pieniężnej, jeśli ostatnie wydarzenia okażą się trwałe i nadal będą miały wpływ na perspektywy gospodarcze" - napisano w protokole z posiedzenia FOMC, które odbyło się w dniach 18-19 czerwca. 

"Obniżka stóp w lipcu jest już prawie pewna" - powiedział James McCann, starszy globalny ekonomista w Aberdeen Standard Investments. 

W czwartek prezes FED wystąpi przed komisją bankową Senatu USA.

Zapasy miedzi na LME spadły o 2.500 ton do 293.525 ton. (PAP Biznes)  

Reklama

Komentarze

    Reklama