Reklama

Górnictwo

Cena miedzi na giełdzie w Londynie spada po dealu USA-Chiny

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie lekko tanieje po podpisaniu porozumienia handlowej pomiędzy USA a Chinami. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych zniżkuje o 0,1 proc. do 6.283,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź tanieje o 0,44 proc. do 2,8535 USD za funt. 

W środę USA podpisały pierwszą część porozumienia handlowego z Chinami. Dokument przewiduje m.in. zwiększenie zakupów amerykańskich produktów przez ChRL oraz ograniczenie wojny celnej.

W ramach pierwszej części porozumienia Chiny zgodziły się zwiększyć import amerykańskich towarów co najmniej o 200 mld USD w porównaniu z wartością swojego importu z USA w 2017 roku.

Stany Zjednoczone w zamian przystały m.in. na niewprowadzanie niektórych zapowiadanych wcześniej odwetowych ceł.

Wiele kwestii w relacjach USA-Chiny ma zostać omówionych w negocjacjach II fazy umowy handlowej, jednak kiedy te rozmowy się rozpoczną i jak długo potrwają to sprawa niepewna.

Traderzy wskazują, że najpierw muszą być realne dowody wzrostu zakupów amerykańskich towarów przez Chiny, aby na rynkach widać było ożywienie. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zniżkowała o 15 USD i kosztowała na zamknięciu handlu 6.287,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama