Reklama

Gaz

Gazprom rozpisał kolejny przetarg na budowę Siły Syberii

Gazprom rozpisał przetarg na budowę kilkudziesięciokilometrowego odcinka „Siły Syberii”. Przewidywany koszt projektu to prawie 8 mld rubli.

Gazprom ogłosił przetarg na budowę odcinka gazociągu „Siła Syberii” o wartości 7,818 mld rubli. Zgłoszenia oferentów będą przyjmowane do 20 lutego, a wybór oferty ma nastąpić 26 lutego.

Przetarg dotyczy odcinka gazociągu na 975-1035,7 kilometrze trasy –(SK-3 Amginskaja-SK-4 Nimnyrskaja). Wcześniej w grudniu Gazprom anulował przetarg o wartości 156 mld rubli na budowę 822 kilometrów rurociągu - 207,7-1029,8 km trasy.

Pod koniec grudnia rosyjski koncern poinformował na swojej stronie internetowej o zawarciu pięciu umów ze Strojgazmontażem – spółki należącej do rosyjskiego oligarchy Arkadija Rotenberga - na wykonanie głównych prac przy budowie gazociągu. Kontrakty opiewały na łączną kwotę 197,6 mld rubli.

Siła Syberii to projekt gazociągu mającego połączyć Jakuck z regionem Azji i Pacyfiku. To wspólne przedsięwzięcie Gazpromu i chińskiego CNPC. Obie spółki umowę na dostawy gazu tym rurociągiem podpisały już w maju 2014 roku. Przewiduje ona dostarczanie 38 mld m sześc. błękitnego paliwa rocznie przez okres 30 lat.

Zobacz także: Gazprom liczy na eksport gazu na Ukrainę

Zobacz także: Nowa inwestycja gazowa zintegruje Rumunię z Wyszehradem

Reklama

Komentarze

    Reklama