Reklama

Wiadomości

Francuzi chcą budowy terminala LNG oraz wzywają do oszczędzania energii

Fot.: Wolfgang Meinhart; commons.wikimedia.org

Prezes Komisji Regulacji Energetyki (CRE) Jean-François Carenco wezwał w poniedziałek Francuzów do oszczędzania energii, aby uniknąć przerw w jej dostawach oraz do przyspieszenia budowy terminala LNG w Hawrze na północy kraju.

Carenco stwierdził w wywiadzie dla ekonomicznego dziennika „Le Echos", że: „Musimy oszczędzać gaz i energię elektryczną we Francji już teraz, w przeciwnym razie przyszłej zimy nie przetrwamy". CRE Zachęca wszystkich do podjęcia wysiłku w redukcji zużycia energii: „przemysłowców, sektor usługowy, administrację publiczną, ale także wszystkich Francuzów, aby zmniejszali ogrzewanie, klimatyzację, zużycie światła".

„Mamy sytuację awaryjną i wszyscy muszą to zrobić" – podkreślił Carenco.

Czytaj też

CRE wzywa też władze do usunięcia przeszkód administracyjnych w celu przyspieszenia budowy terminalu LNG (skroplonego gazu ziemnego) w Hawrze.

„Istnieje pilna potrzeba przyspieszenia. Kryzys, przez który przechodzimy pokazuje, że interes zbiorowy ma pierwszeństwo przed interesem indywidualnym" – dodał Carenco.

Wojna na Ukrainie spowodowała znaczny wzrost cen węglowodorów i rodzi pytanie o uzależnienie kontynentu europejskiego od gazu ziemnego z Rosji – podkreśla „Les Echos".

Źródło:PAP

Komentarze