Reklama

Gaz

USA: Całkowicie odetniemy Rosję od zysków ze sprzedaży ropy i gazu - to tylko kwestia czasu

Autor. angela n. / Flickr

Stany Zjednoczone oraz ich sojusznicy będą dążyć do ostatecznego pozbawienia Rosji dochodów z eksportu ropy i gazu - powiedział Daleep Singh, zastępca doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego.

Reklama

„Macie rację, dochody z ropy i gazu to główny dochód, który pozostał Rosji. Wierzymy, że z czasem uda nam się pozbawić Rosję statusu kluczowego dostawcy energii. Współpracujemy z Niemcami nad zamknięciem gazociągu Nord Stream 2, już odcięliśmy Rosji dostęp do niezbędnych technologii w sektorze energetycznym” - oświadczył Singh, który doradza głównie w kwestiach związanych z międzynarodową gospodarką.

Reklama
Reklama

Dodał również, że osiągnięcie powyższych celów nie nastąpi od razu, ale jest nieuniknione: „Spodziewamy się, że jednak w końcu pozbawimy Rosję wszelkich dochodów uzyskiwanych z dostaw ropy i gazu” - podkreślił Daleep Singh.

W końcówce marca Singh zapowiadał, że Waszyngton jest gotów do tego, aby rozszerzyć obowiązujące sankcje o kolejne podmioty, osoby oraz sektory gospodarki.Służby prasowe Białego Domu precyzowały, że mowa tutaj o „strategicznie ważnych obszarach rosyjskiej gospodarki”. W tym kontekście wymienia się głównie sektor naftowo-gazowy, który jest niezwykle ważny dla uzależnionego od surowców reżimu.

Reklama

Komentarze

    Reklama