Reklama

Gaz

Rusza projektowanie nowego gazociągu na Żywiecczyźnie

Fot. www.psgaz.pl
Fot. www.psgaz.pl

Wkrótce ruszą prace nad projektem rozbudowy sieci gazowej, która doprowadzi to paliwo z Żywca do gmin Świnna, Jeleśnia i Koszarawa. Jej długość ma wynieść ponad 36 km. W piątek w żywieckim starostwie podpisana została umowa z projektantem – podało starostwo.

Dokument z biurem projektowym w imieniu Polskiej Spółki Gazownictwa podpisał dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu Ziemowit Podolski. 

Rzecznik starostwa w Żywcu Dariusz Szatanik poinformował w piątek, że harmonogram projektu podzielony został na trzy etapy. „Pierwszy obejmuje miasto Żywiec od gazociągu na terenie nowego szpitala powiatowego do granicy z gminą Świnna, drugi - większą część gminy Świnna do Jeleśni, a trzeci to połączenie Jeleśni z Koszarawą” – powiedział. Szacowany koszt inwestycji wynosi ok. 9,5 mln zł. 

Jesienią ub.r. dyrektor Podolski w rozmowie z PAP powiedział, że gazyfikacja Świnnej, Jeleśni i Koszarawy ma zostać zrealizowana do końca 2022 r. „Mamy już wstępne deklaracje dużych odbiorców, których potencjał sprawia, że inwestycja będzie opłacalna” – mówił wówczas. 

Ziemowit Podolski przypomniał w piątek, że obecnie projektowany jest także gazociąg do gmin Węgierska Górka, Gilowice i części Radziechowych-Wieprza. 

Polska Spółka Gazownictwa jest narodowym operatorem dystrybucji gazu ziemnego w Polsce. Zatrudnia ponad 2,2 tys. osób. (PAP) 

Reklama

Komentarze

    Reklama