Reklama

Gaz

Rau: O decyzji USA w sprawie Nord Stream 2 dowiedziałem się z mediów

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera
Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

O decyzji Bidena w sprawie rezygnacji z sankcji na spółkę Nord Stream 2 AG dowiedziałem się z mediów - mówi polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej szef polskiej dyplomacji stwierdził, że o decyzji USA w sprawie rezygnacji z sankcji na kluczową dla Nord Stream 2 spółkę dowiedział się z mediów. „Sojusznicy amerykańscy nie znaleźli czasu na konsultacje z najbardziej narażonym na skutki tej decyzji regionem świata” - stwierdził Rau.

"Ja, ale nie tylko ja, także inni ministrowie naszej części Europy dowiedzieli się o zmianie tego stanowiska praktycznie z mediów" - dodał podczas pobytu na Łotwie, cytowany przez PAP.

Minister zaznaczył, że w czasie swojej pierwszej rozmowy z amerykańskim sekretarzem stanu z administracji Bidena Anthonym Blinkenem dostał zapewnienie, że w kwestii Nord Stream 2 nic nie zostanie zadecydowane bez Polski.

Według medialnych wypowiedzi również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dowiedział się o decyzji USA w sprawie gazociągu z mediów, choć Ukraina to kraj, który najbardziej traci na uruchomieniu tego gazociągu.

image

 Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama