Gaz
Premier Słowacji: Kraje UE wymieniły swoje wartości za tani gaz z Rosji

Członkowie Unii Europejskiej zbyt długo wymieniali swoje wartości za ropę i gaz z Rosji - oświadczył premier Słowacji Eduard Heger podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
W opinii szefa słowackiego rządu przyszedł najwyższy czas, aby państwa członkowskie UE przestały chodzić na kompromisy w sprawach fundamentalnych.
Czytaj też
„Zbyt długo wymieniamy nasze zasady za tani gaz i ropę z Federacji Rosyjskiej. Kompromisy z Moskwą doprowadziły do wojny z Ukrainą” - grzmiał Heger w Davos.
Słowacki polityk wezwał również Komisję Europejską oraz inne organy UE do aktywniejszej współpracy z Ukrainą oraz Bałkanami Zachodnimi. Między innymi w zakresie ujednolicenia zasad, zgodnie z którymi mogłyby one jak najszybciej przystąpić do Unii Europejskiej.