• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

PGNiG dostarczy więcej gazu dla KGHM

Fot. KGHM
Fot. KGHM

KGHM i PGNiG podpisały dodatkowy kontrakt indywidualny do obowiązującej umowy ramowej. Miedziowa spółka zwiększyła zamówienie na dostawy gazu ziemnego. Szacunkowa wartość podpisanego kontraktu wynosi ok. 190 mln zł.

KGHM zdecydował o poszerzeniu dostaw gazu ziemnego od PGNiG o nowy punkt - Powierzchniową Stację Klimatyzacyjną w Kwielicach na Dolnym Śląsku. Zostanie ona oddana do użytku w 2021 roku. W ramach realizowanej inwestycji KGHM powstanie system rurociągów i podajników, którego zadaniem będzie m.in. odzysk ciepła dla celów gospodarki energetycznej spółki.

"Dzięki zapewnieniu paliwa gazowego dla Powierzchniowej Stacji Klimatyzacji w rejonie szybu GG-1 stwarzamy możliwość dostawy wody lodowej do wyrobisk górniczych zlokalizowanych na poziomie poniżej 1200 m w obszarze górniczym Głogów Głęboki Przemysłowy" – powiedział Marcin Chludziński, szef KGHM. 

"Jesteśmy dumni z poszerzenia współpracy z KGHM – jednym z największych producentów miedzi na świecie oraz naszym wieloletnim strategicznym klientem, który nieustannie rozwija swoją działalność. W ten sposób wspólnie wspieramy rozwój polskiej gospodarki" – skomentował Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. 

Podpisane wówczas porozumienia zakładają dostawy gazu ziemnego dla KGHM od PGNiG do 2033 roku.

Komentarze