Reklama

Gaz

Mazowieckie: W bloku wybuchła butla z gazem, ranna jedna osoba

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Osoba ranna w wybuchu butli z gazem ma poparzenia trzeciego stopnia; obecnie czekamy na nadzór budowlany, który oceni powstałe zniszczenia - poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. Dodał, że zniszczeniu uległy głownie ściany działowe w mieszkaniu.

Do wybuchu w mieszkaniu na pierwszym piętrze dwupiętrowego bloku przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku (Mazowieckie) doszło ok. godz. 6.30. Jak informuje straż pożarna, w wybuchu ranna została jedna osoba, która w chwili eksplozji przebywała w mieszkaniu; ma poparzenia trzeciego stopnia. Dziewięć kolejnych osób zostało ewakuowanych.

Jak informuje rzecznik mazowieckiej PSP, na miejscu w dalszym ciągu przebywają strażacy, którzy m.in. zabezpieczają budynek. "Ze wstępnych informacji wynika, że uszkodzenia nie zagrażają budynkowi. Czekamy na inspektorów nadzoru budowlanego, żeby oszacowali zniszczenia, prawdopodobnie za kilka godzin ewakuowani wrócą do swoich mieszkań" - przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Wcześniej strażacy informowali o tym, że zagrożenia mogą zagrażać konstrukcji budynku; według obecnych ustaleń nie są one poważne. Zniszczenia objęły głownie ściany działowe mieszkania, okno oraz część elewacji.(PAP)

Źródło:PAP

Komentarze