Fundacja PGNiG: paczki dla bohaterów

2 kwietnia 2021, 12:33
840_472_matched__qqioj9_840472matchedp5koee1200650matchedp0yh8deca3ed3b40292f20e6c2c338a21d1e83
Fot. Energetyka24
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza dofinansowała paczki z żywnością, artykułami higienicznymi oraz środkami ochronnymi dla kombatantów z Warmii i Mazur.

"Pomoc osobom zasłużonym dla polskiej niepodległości to jeden z ważnych obszarów działalności naszej Fundacji, która w trakcie pandemii COVID-19 już kilkukrotnie wsparła organizacje kombatanckie. Przeżywamy teraz trudne chwile, kiedy radość Świąt Wielkanocnych zmącona jest obawami związanymi z koronawirusem. Chcemy w tym szczególnym czasie być razem z naszymi bohaterami, aby nie tylko wyrazić im wdzięczność za postawę sprzed lat, ale przede wszystkim otoczyć ich troską i opieką" – podkreślił Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Reklama
Reklama

Paczki dofinansowane przez Fundację PGNiG trafią do żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Oprócz produktów spożywczych oraz pakietów ochronnych, w środku znajdą się również świąteczne stroiki oraz kartki z życzeniami od dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Za dystrybucję paczek odpowiadają członkowie Stowarzyszenia im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Jest to kolejna inicjatywa na rzecz kombatantów, której wsparcia finansowego udzieliła Fundacja PGNiG. W pierwszych miesiącach pandemii, w ramach akcji „Obiad dla bohatera” zorganizowanej przez organizacje i stowarzyszenia zapewniające ciepłe posiłki dla weteranów, do domów kombatantów dostarczono ponad 40 tys. obiadów. Setki wolontariuszy udzielały także pomocy w realizacji recept oraz codziennych zakupów. Była to okazja do osobistego kontaktu i rozmowy, których osobom starszym, przebywającym ze względu bezpieczeństwa w izolacji, bardzo brakowało.

Łącznie, na działania związane z walką ze skutkami epidemii koronawirusa, Grupa Kapitałowa PGNiG przekazała do tej pory pomoc rzeczową i finansową o wartości ponad 25 mln zł. (PGNiG)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
rob ercik
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 12:17

Cel zacny, ale czy ci ludzie ( jak i wielu innych) nie powinni żyć w godnych warunkach każdego dnia?

Tweets Energetyka24